От мобилни телефони до цифрови камери
lamer4o333 - помощник
Някой да знае от къде мога да намеря тази част за телевизор маркирана с BYQ-250 ? Интернет търсенето ми показва само цели платки съдържащи тази част.
Прикачен файл:
viber_изображение_2019-10-22_17-29-01.jpg
hidrazin - майстор
А да ти е хрумвало че може въобще да не се предлага като отделна резервна част???
Нито ще първата, нито последната...
Приятно и успешно търсене.
:partyman:
plamen6703 - майстор
вт окт 22, 2019 5:33 pmlamer4o333 написа:
Някой да знае от къде мога да намеря тази част за телевизор маркирана с BYQ-250 ? Интернет търсенето ми показва само цели платки съдържащи тази част.
Обикновено повечето пъти като се набеди тази "част" за дефектна се оказва здрава. Последно при един Кроун заменях за проба същата "част" и видях, че не е от нея, но поне помага да разсее съмнения. Търси от други платки или търси на друго място повредата.
Успех! :partyman:
hidrazin - майстор
С последното не моа да не се съглася.
Квот-то...
:partyman:
lamer4o333 - помощник
От страната на ниското напрежение дава пълно късо , при премахване на трафа късото изчезва ! Имам друга таква платка която работи , там положението е различно , затова набеждавам тази част !
plamen6703 - майстор
Като имаш друга платка какъв е проблема да размениш двата трансформатора и да се убедиш, че си набедил здрав трансформатор. Само внимавай след манипулацията да не се сдобиеш с две дефектни платки.
Ако приемаш съвети търси къде е "късото" на платката и го отстрани!
Успех! :partyman:
fbr - майстор
Естествено, че ще дава късо, нали има намотка там. Или мериш с честота близка до работната.
kozl - майстор
ср окт 23, 2019 9:55 amlamer4o333 написа:
От страната на ниското напрежение дава пълно късо , при премахване на трафа късото изчезва ! Имам друга таква платка която работи , там положението е различно , затова набеждавам тази част !
Какво значи пълно късо :? Нещо като свръх проводимост и нулево съпротивление :shock:
Оно и в лабораториите май нема такова :roll:
Или колко е съпротивлението на вторичната намотка на импулсен траф :? А май въпроса е дека мериш или кво се е случило след трафа, та мериш съпротивлението на вторичната намотка :-D
А между другото мултицетите пищят на веригопроверител, примерно под 50 ома. Или за тех всичко под тоя зададен праг е верига.
lamer4o333 - помощник
чет окт 24, 2019 1:53 pmkozl написа:
ср окт 23, 2019 9:55 amlamer4o333 написа:
От страната на ниското напрежение дава пълно късо , при премахване на трафа късото изчезва ! Имам друга таква платка която работи , там положението е различно , затова набеждавам тази част !
Какво значи пълно късо :? Нещо като свръх проводимост и нулево съпротивление :shock:
Оно и в лабораториите май нема такова :roll:
Или колко е съпротивлението на вторичната намотка на импулсен траф :? А май въпроса е дека мериш или кво се е случило след трафа, та мериш съпротивлението на вторичната намотка :-D
А между другото мултицетите пищят на веригопроверител, примерно под 50 ома. Или за тех всичко под тоя зададен праг е верига.
Пълно късо означава 0.01 ома съпротивление на изправитеалните диоди спрямо маса . След смяна на трафа с този от другата платка всичко е ок , но пак имам една неработеща платка !!!
ESPACE - майстор
вт ное 19, 2019 10:09 amlamer4o333 написа:
След смяна на трафа с този от другата платка всичко е ок , но пак имам една неработеща платка !!!
Пренавий го, ще са максимум 30-40 навивки на вторичната страна.

Тема "Трансформатор за LCD TV" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: