• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
grants - специалист
Здравейте колеги, имам следния казус и се надявам да получа помощ от Вас.
Имам пелетна камина, която може да се управлява от IR дистанционно, да обаче съм го запилял с годините и не мога да го открия. Понеже имаме още една същата камина в къщата взех нейното дистанционно за проба, но не работи(иначе си работи на другата камина). Пробвах всичко описано в книжката като инструкция и не иска и не иска. Ето какво представлява дистанционното
Изображение Изображение

Както виждате под капака има някакви джъмпери за настройка, щраках ги но без успех
Изображение

Ето и инструкцията в сервизната книжка на камината
Изображение

Пробвах да разменя джъмперите и след това правих процедурата но без успех.
Реших да се обадя на официалните сервизни техници на Burnit(такава ми е камината) и да попитам тях, но те ми отговориха че всяко дистанционно било заключено към съответната камина по честота и не съм можел да ползвам на моята камина дистанционо от друга :?
Не я разбирам тази материя, но все си мисля че има някаква сервизна процедура по обучение на това дистанционно, за да работи към даден приемник(в случая моята камина), все пак това си е универсално дистанционно.
Ще съм Ви благодарен за всякакви съвети :)

Поздрави !
Nimi - специалист
Голям смях :lol: Заключено по честота. :lachtot:

От снимките се вижда честотата - 433.92MHz. Тя евентуално ако се разглоби може да се промени в много малки граници. Не е предвидено да се прави от потребител.

Дистанционното трябва да се обучи към платката за управление. Пише как да се обучи към регулатора.
turbocharged - специалист
На ръководството на камината ти което даваш е описано как да програмираш дистационното.

На дистационното:
Отвори капачето на батерията
Промени комбинацията на микроключетата произволно.

На камината:
Изключи захранването 230V
Включи захранването като едновременно с това натискаш без да го пускаш един бутон на дистанционното и чакаш след около 5 секунди звуков сигнал от камината който показава че кода е обучен.

Направи същото обучение и на другата камина без да променяш ключетата и двете ще работят с едно дистанционно. Само да не хващат камините сигнала и двете , че ще почне да ги управлява едновременно.
grants - специалист
Колеги изчетох внимателно ръководството, даже съм постнал инструкцията от английския manual, че българския превод може да не е много точен. Но нищо не става.
Промених произволно джъмперите , изключих захранването и при включването на щепсела задържам кое и да е копче и не ще и не ще :?
Nimi - специалист
Аз си мисля, че трябва да има и бутони с които да се командва камината и без дистанционно.
Според мен "ON" трябва да е бутона за ръчно включване, а не просто включване на щепсела в контакта.
grants - специалист
Варианта с копчето на контролера също не проработи.
tysonlkr - специалист
Опитай да смениш последователността. Натисни и задръж бутона от дистанционното и тогава включи камината. Някои дистанционни така се обучават.
yanko78 - специалист
Ако можеш да видиш управлението (платката) в камината, може да погледнеш дали има бутонче за обучение на дистанционно. Изхождам от управленията на гаражни врати и не твърдя, че и при теб е така. Там, се натиска бутончето, започвахда мига диод и в този момент се обучава бутона по желание.
Има и дистанционни които се обучават едно от друго, но в тоя случай, можеш да обучеш вече работещо дистанционно.
Има и цели контролни блокове (пак за гаражни врати) които се закачат към съществуващия блок и подоват сигнал който мисля е импулсен и по този начин управляват включването и изключването.
Всичко което мисля е като жокер и не съм сигурен, дали би работило в твоя случай.
lyubohar - майстор
Имах подобни проблеми с подобно дистанционно.
В приемника може да има същите пинове.
Ако да-нагласяш пиновете на дистанционното като на приемника.

Снимката на приемника(в дясно) е примерна.

Прикачен файл

20140713_104748.jpg

Прикачен файл

$(KGrHqMOKooFGW6ThKDiBRt2cpVgfw~~60_57[1].jpg
Последна промяна от lyubohar на нед дек 01, 2019 9:31 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Подкрепям тезата на lyubohar.
С камини не съм се занимавал, но по-старите системи дистанционни нямат такива екстри като автоматично "обучаване". Там кода се "обучава" ръчно с нагласяне на джъмперите или превключвателите по един и същи начин.
А пък и за такива уреди, дето не се изисква супер защита въпроса е да има различни кодове, за да не се управляват два уреда едновременно с едно и също дистанционно.
Обаче дали честотите съвпадат. Че то и на снимките от lyubohar е видно, че не съвпадат.
  • 1
  • 2

Тема "Обучение на IR дистанционно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: