• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Andri01 - майстор
Слушалката е в самото тяло на апарата. Към накрайника отива тръбичка ,а не кабел.!!!
Nimi - специалист
чет ное 14, 2019 11:08 pmAndri01 написа:
Слушалката е в самото тяло на апарата. Към накрайника отива тръбичка ,а не кабел.!!!
Зависи от модела!
Andri01 - майстор
Преди 94-та може ! Но след това,май няма вече с кабел. Е,поне аз не знам да има,а се занимавам активно в тази насока и имам не малък опит.
DMN - майстор
Andri01 написа:
Преди 94-та може ! Но след това,май няма вече с кабел. Е,поне аз не знам да има,а се занимавам активно в тази насока и имам не малък опит.
Ами този го дават с кабел и външна слушалка.
https://ru.aliexpress.com/item/32962351 ... b201603_52

Имам слушалка от слухов апарат, която използвам за други цели(като "микрофон") 100 ома е.
Слушалките за музика са по-малко - 16-33 ома, поне тия ,които съм измервал.
Така че с обикновени слушалки може да не се получат нещата както трябва, проба си трябва.
:partyman:
Andri01 - майстор
Слуховите апаратчета ,които наистина вършат работа ,започват от 600лв. най-елементарните. Всичко друго е замазване на положението и е във вреда на ,този който го използва. Пък за 15лв. представям си какво е :) :partyman:
DMN - майстор
Аха, ясно :) .
Все още нямам нужда от слухов апарат и не мога да дам мнение за работата им.
От време на време гледам, че в LIDL пускат слухови апаратчета за 20 лв. Дори веднъж бях на косъм да си взема едно от чисто любопитство и най-вече заради слушалката, която както споменах използвам за други цели. Мисля, че и те бяха с кабел на слушалката, но не съм се заглеждал подробно.
:partyman:
torbalan - Дървен философ
пет ное 15, 2019 1:51 pmAndri01 написа:
Слуховите апаратчета ,които наистина вършат работа ,започват от 600лв...
Какво толкова прави, че да струва 600 лева?
Nimi - специалист
пет ное 15, 2019 9:55 amAndri01 написа:
Преди 94-та може ! Но след това,май няма вече с кабел. Е,поне аз не знам да има,а се занимавам активно в тази насока и имам не малък опит.
В кашона пред мен има още 40бр. С КАБЕЛ!

За 600лв след като минат по касата. В действителност струват мнооого по-малко.
Andri01 - майстор
"...Какво толкова прави, че да струва 600 лева?..." Просто вършат това ,за което са предназначени. Евтините имат микрофония ,вкарват излишни шумове,не можеш да ги ползваш с GSM, нямат настройки на честотите и децибелите...! Не са просто усилвател.
kolev_k - специалист
чет ное 14, 2019 9:33 pmDMN написа:
kolev_k написа:
Затова искам да направя нещо което да се носи на врата и с обикновени слушалки за музика да чува нещо там
Имай предвид, че слушалките за слухов апарат са по-високоомни от слушалките за музика и има вероятност нищо да не чуе с такива слушалки.
:partyman:
Това го знам,но с едно елементарно усилвателче може да се реши проблема
  • 1
  • 2

Тема "Слухов апарат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: