• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
plamen6703 - майстор
съб дек 14, 2019 7:50 amChefo77 написа:
От Варна съм, но благодаря - не обичам подаръци :)
Ще отворя машинката тези дни, за да съм сигурен в модела, и ще прескоча я до Конрад (Баба Тонка), я до Елимекс - че са ми на една крачка. Все се надявам, че ще имат нещо от добър производител.
Стефко, гледай да отскочиш на първото, на второто продават сурогати и ходят такива с реалистичен и бонус капацитет, но те толкова си разбират и за това :wink: ! :partyman:
kolev_k - специалист
амчи земи си и от двете,бре!пък която ти ареса.не струват милиони
Chefo77 - майстор
Ето го елементът. Няма никакви означения, но е 18 мм в диаметър и е 65 мм дълъг. Новите 18650 имат ли тези шини, които се свързват с кабелите, или трябва да запоя тези, които са на този елемент?
Колев, при цена 10-14 лева за елемент и 40-ина за колонката, дали си струва да взема два за пробата? :)

Прикачен файл

_20191214_211213.JPG
_20191214_211213.JPG (35.6 KиБ) Видяна 1334 пъти
hidrazin - майстор
Някои нови имат заварени шини. Други нямат.
Запояването е малко кофти - особено от към плюса.
Там има "клапан" който при прегряване прекъсва механически плюса на батерията.
Я вземи обели това синьото фолио от към минуса за да видя дали няма някоя изненада.
Малко вероятно но все пак не е ясно какво е сложил китаеца.
:partyman:
Chefo77 - майстор
Надигнах лепката на минуса, цяла планка има - шината преминава в планка. Не съм я натискал да видя дали е постоянно закрепена, или само допряна.
hidrazin - майстор
нед дек 15, 2019 12:32 amChefo77 написа:
Надигнах лепката на минуса, цяла планка има - шината преминава в планка. Не съм я натискал да видя дали е постоянно закрепена, или само допряна.
Виж дали е само планка или е платка.
Ако е платка, то там ще защитата, но тогава дължината на батерията става 67 и нагоре милиметра.
Но искам да съм сигурен дали батерията е със или без защита.
:partyman:
Chefo77 - майстор
Ти сега искаш да си прецакам и тази батерийка и да не мога да ползвам колонката изобщо, нали :) :)
plamen6703 - майстор
Стефко, не се занимавай с глупости, ползвай си колонката и си свиркай :-D ! :partyman:
DMN - майстор
Е как да я ползва като има проблем, нали за това е отворил темата...
За кой ли път пиша, че измерванията могат да покажат, дали проблемът е в електрониката или в батерията.
Ако има проблем в електрониката, защо да си играе да купува друга батерия.
Ако проблемът е в електрониката има два варианта - да не зарежда напълно батерията или да не я разрежда докрай, а да изключва по-рано колонката. И двата варианта ще скъсят времето на работа, какъвто е и проблемът.
Принципът на зареждане на тези батерии е, че зарядното подава определен ток към разредената батерия.Напрежението на батерията плавно се покачва до достигане на 4.2V - това е първия етап на зареждане.
При достигане на 4.2V електрониката започва да ограничава зарядния ток, като се поддържа 4.2V - това е вторият етап на зареждането - насищане. Постепенно зарядният ток започва да намалява и когато намалее достатъчно, според това как е изчислена електрониката, тя изключва заряда.
Затова трябва да се измери дали по време на заряд(към края) напрежението достига 4.1 - 4.2V , и да не би електрониката да изключва преди достигане на тези напрежения. Ако там всичко е наред, трябва да се измери при какво напрежение на разряд електрониката изключва работата на колонката, ако и там всичко е наред, то остава проблемът да е в батерията - намалял капацитет или повишено вътрешно съпротивление - сменя се батерията и проблемът е решен.
Всичко се върти в измерването на напрежението на батерията в различните моменти.
Аз така бих направил в случая :) .
:partyman:
tzetz009 - специалист
:? Тука у форума много хора насаждат лоша слава на Елимекс-а , но в случая той е с предимство пред другите магазини ! Повечето им li-ion елементи са със заварени изводи и това е ориентирано основно към любителите на електрониката . Имат си хората едно наум , че някой ще грабне поялника за улуци на баща си и ще почне да запоява по елементите . А така с готови изводи е къде-къде по безопасно .

А , че батерията е "сдала багажа" е повече от ясно . Незнам какво очаквате от такива "нонейм" елементи с типоразмер 18650 и ор'гинален капацитет 1200 mAh ?

:partyman: :partyman: :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Замяна на 18650" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: