От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
вт окт 11, 2022 10:03 pmLutchezar написа:
Батерията последната оригинална ли беше или заместител?
Като такава я купих. На страница 2 съм постнал снимка. Поне надписите приличат на оригинални.
То е възможно и повредата да е в Таблета и да харчи повече ток. То сега Accubattery отчита някаква текуща консумация в mA, но аз като не знам каква трябва да е нормалната ....
А и както писах, след инсталиране на 2 приложения за батерия има подобрение за по-дълга работа в режим на батерия. Сега пиша от Таблета и батерията е 55% за над 2 часа, а това е старата батерия. Е вярно че след инсталиране на приложенията Таблета стана по-муден и реагира по-бавно, но пък може да се ползва и със старата батерия.

Та сещам се за първия семеен цифров апарат с оптика Лейка. Този апарат не тръгваше с доста от продаваните като нови батерии 2х1,5V AA. Явно първо ги тестваше и после се включваше.
Не знам как е с литиево йонните батерии, но с оловните като им спадне капацитета, спада и стартовия ток. Та по такава аналогия съм си втълпил подобно се случва с Таблета. При пикова консумация се задейства защита на батерията и прекъсва връката с батерията. После за да стартирам Таблета трябва да включа захранването от адаптера. Ако веднага след стартиране по този начин махна захранването пак изключваше. Това преди да инсталирам приложенията. След инсталацията, стига до 10% с новата батерия до изключване. Със старата още съм в проба и в момента стана на 49%.

П. П. След натискане на бутон "Прати" се получи зацикляне на прозореца. Са дали от моята или от форумната батерия :?
Оставих на изчакване до сега, а процентите станаха 38%. Копирах и отворих нов прозорец, предния си цикли и пращам :-D
Lutchezar - майстор
Форума цикли на "прати". Всеки път.
Батерията от снимката е прясна, не би трябвало тя да е проблемът.
kozl - майстор
ср окт 12, 2022 9:33 amLutchezar написа:
Форума цикли на "прати". Всеки път.
Батерията от снимката е прясна, не би трябвало тя да е проблемът.
Да почти е така, защото не всеки път при мен, но сега беше рекорд по време :-D
Обичайно изчаквам до минута, а този път десетки минути и нищо


И аз се чудя, но като нямам възможност да и премеря капацитета и вероятно и макс допустим разряден ток, мога да съдя само по време заряд, време разряд и напрежение на батерията. Пък предния път се случи със смяна на батерията - същата но с дата 2020.
kozl - майстор
Смениха ми батерията. Обаче и с най-новата батерия таблета е муден и сече, а това по причина на Accubattery програматa дето съм качил и тя намялява натоварването на батерията като разсрочва изпълнението на програмите.
Щом я деинсталирах и таблета угасна.
Явно в таблета има защита, която при консумация по-голяма от ??? изключва батерията. И тази защита отпада само като таблета се закачи на зарядно и тогава може да се стартира. Също от 100 до 60% заряд на батерията защитата не се задейства.

Та извода е или батериите са некачествени или ми се е повредила защитата и сработва на по-високи напрежения на батерията. Предния път преди 2 години пак беше така и след смяна на батерията изкара 2 годинки.
Lutchezar - майстор
Факс хартия или термокамера позволяват да се определи кой елемент грее, обикновено той е дал на късо.
petromaniq66 - специалист
Дал веднъж накъсо няма как после да даде на дълго. Колко волта е зарядното? А козл вместо зарибяващи апове за уж икономии на ток си свали свестен антивир- не че им вярвам на глупостите в гугълплей.
Lutchezar - майстор
Без да е включено външно захранване, таблета не може да се включи. Хардуерен проблем е според мен.
MamaMy - майстор
Като нищо ще се окаже, че батериите са менте. Намери си зарядно което тества батериите от типа Imax и ще си покаже кое как и колко

Тема "Таблета блокира при батерия под 60%" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: