От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
Благодаря за съдействието, но не се справям с препратките.
Стигам до тук:
Ошибка 404
Запрашиваемая информация не существует, перемещена или удалена.
Все пак се обадих в Батериленд да им я оставя за тест. Може би няма да е днес, а следващата седмица.
Lutchezar - майстор
https://play.google.com/store/apps/deta ... cubattery
Линк към Google Play

Пробвай пак първите 2 линка, единия го бях сгрешил, но ги пробвах е от другаде, работят нормално.
tzetz009 - специалист
чет окт 06, 2022 10:42 pmhidrazin написа:
......Написаното е вярно само в общия случай и трябва да се прилага когато точния модел на акумулатора не е известен.
Полимерните батерии са два вида - добре познатите ни стандартни 3,7V и високоволтови 3,8V
Тези които са HV LiPo 3,8V стандартно се зареждат до 4,35V като абсолютния им максимум е 4,4V
Ако погледнеш снимката на kozl ще забележиш че на акумулатора му пише 3,8V
Демек измерените 4,3V са напълно в ред на нещата......
:partyman:
БЛАГОДАРЯ за инфото! Така става понякога - човек не си гледа изобщо в ръцете :-D !На моя телефон (Nokia 5) батерията му била такава и разполагам с подобна от счупения тел на племенника.
Прикачен файл:
IMG_20221008_122751.jpg
Сега пробвах и приложението от Google, предложено от Лъчезар. Разпознава ми батерията САМО според модела на телефона като 3000mAh, но се предлага възможност за корекция и аз въведох 2900mAh. Процентите ги показва(горе в ляво) точно спрямо апликейшъна на андроида.
Прикачен файл:
Screenshot_20221008-122533.png
Screenshot_20221008-122533.png (96.74 KиБ) Видяна 1056 пъти
:partyman: :partyman: :partyman:
kozl - майстор
Aз качих от Гугъл плей това и още едно приложение за батерия. И двете разпознаха батерията. Другото прави тест към 20 мин. прии включено захранване и изписа,че батерията е добра. За времето през което ползвах таблета, батерията спадна до 54% и таблета не успя да загасне. Но се наложи да го изоставя до по некое време. Та ще се занимавам ама друг път.
DMN - майстор
Аз с това приложение "Ампере" си следя данните за зареждане и разреждане на батерията. Показва тока на зареждане и тока на разреждане. Даже се вижда тук, че напрежението на зареждане надминава 4.4V, ако може да му се вярва на приложението де :-D .
Прикачен файл:
21.jpg
21.jpg (59.63 KиБ) Видяна 976 пъти
Прикачен файл:
22.jpg
22.jpg (60.99 KиБ) Видяна 976 пъти
kozl - майстор
Немам идея коя батерийна програма как действа, но батерията я докарах до към 10% по отчетите и таблета стана стробоскоп. Мига, мига .... мига и блокира в светнало положение на екрана. От бутона се не спира. Не може да се зарежда - пълен блокаж. За да го разблокирам или трябва да извадя буксата на батерията или да го оставя да я доизлапа батерията до степен да загасне. Оставих я и след некое време загаснал, а напрежение батерия 1,4V. Включих го на заряд. Не засякох за колко време заредил 100%, напрежение пак към 4,3V. Тази програма AccuBattery не показва напрежение, но показва консумиран ток от батерията. Другата програма Battery Testing пък показва напрежение и не показва ток. Освен това тази втората програма след тест над 10 мин. показа 87% изправна батерия. Сега ще пробвам с нея да тествам и старата батерия.
Общо взето от как качих тези 2 програми нещо се случи с таблета - стана по-муден ама пък не блокира под 60%. Прдполагам че някое от приложенията управлява натоварването на батерията като въвежда последователност в изпълненията според текущия ток.
Ама това са само предположения.
Дадох батерията в Батериленд за проверка и ще чакам. Върнах старата батерия и при нея има подобрение в работното време след като инсталирах горните приложения. Е таблета стана по-муден ама може да се ползва със старата батерия.
За сега толкоз.
tzetz009 - специалист
пон окт 10, 2022 5:53 pmkozl написа:
..... От бутона се не спира.....
:? Всеки андроид трябва да може да се рестартира при продължително задържане (8-10 секунди и повече) на бутона. Предполагам, че знаеш, но пак да питам това ли опитваш да направиш?

:partyman: :partyman: :partyman:
Lutchezar - майстор
Явно батерията му пада под необходимото за работа, но електрониката не го отчита и вместо да загаси таблета се опитва да го държи буден. Тогава и нормален рестарт е невъзможен.
В конкретния случай лично аз мисля че проблема е в хардуера. Може при някое изпускане да се е пукнала някоя спойка например, на всичко нови това е основният проблем, крехки и чупливи спойки заради използването на екологично безвредни безоловни припои....
kozl - майстор
пон окт 10, 2022 9:04 pmtzetz009 написа:
пон окт 10, 2022 5:53 pmkozl написа:
..... От бутона се не спира.....
:? Всеки андроид трябва да може да се рестартира при продължително задържане (8-10 секунди и повече) на бутона. Предполагам, че знаеш, но пак да питам това ли опитваш да направиш?
Да но не става колкото и да го държа.
А таблетка е доста дърт.
нед дек 22, 2019 1:23 pmkozl написа:
Таблета е Самсунг галакси ноте 10
Та предния път де съм писал в началото на темата 2019 г. пак е било същото. След смяна на батерия изкарал 2 г.
Lutchezar - майстор
Батерията последната оригинална ли беше или заместител?

Тема "Таблета блокира при батерия под 60%" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: