От мобилни телефони до цифрови камери
sokolov.91 - майстор
Та така. То заглавието си го казва. Имам въпросните колони и много отдавна се каня да питам, ама все забравям.
Като са усили и докрай от техния си потенциометър, обаче входния сигнал е намален или изобщо спрян се чува някаква радио рубрика на не знам и аз какъв език. Все 1 слушам радио Христо Ботев, само че на друг език. Само говорят и нищо друго. Няма музика. Е, чат пат много за кратко... Абе точно като някакво соц радио предаване. Като усилия входния сигнал той надделява над радио предаването и си слушам музика, ама иначе си се чува доста. И то на някакъв странен език. Като на арабски ми звучи... По принцип различавам езиците, обаче този ме озадачи. Все 1 някакъв арабски диалект.
Колоните нямат тунер. Как става тоя номер, идеи?
hidrazin - майстор
Калпав кабел към входовете - без или почти без никакъв екран.
Калпав източник на входен сигнал.
:partyman:
sokolov.91 - майстор
пон фев 03, 2020 8:54 pmhidrazin написа:
Калпав кабел към входовете - без или почти без никакъв екран.
Калпав източник на входен сигнал.
:partyman:
Източника е телевизора. Кабела е оригиналния кабел на колоните. Кабела на колоните представлява три кръгли двужилни кабела с екранировка слепени един за друг завършващи с 3 мъжки 3.5мм аудио жака в различен цвят. Зелен, оранжев и черен аудио жак. Това за да се ползват колоните като истинско 5.1 аудио. Ако нямаш обаче 5.1 сигнал, а само стерео, обаче пък искаш да ти свриркат всички колонки в комплекта има оригинален преходник. Преходника представлява един залят с пластмаса квадрат. От едната страна има 3 женски 3.5мм аудио жака в цветовете отговарящи на мъжките жакове на колоните, а от другата страна на квадрата/преходник има 2 женски чинча.
Сега в моя случай аз съм пуснал мъжките жакове от оригиналния кабел на колоните в преходника и от чинчовете на преходника посредством мъжки чинове и кабел с екранировка (която ползвам и за маса на аудио сигнала) ДЪЛЪГ 5 САНТИМЕТРА отива в жака за слушалки на телевизора.
О, Боже Мой :partyman:
Последна промяна от sokolov.91 на вт фев 04, 2020 9:22 am, променено общо 1 път.
kolev_k - специалист
Ами телевизора нали има тунер.Лови някакъв микс от тв и радио сигнали и ти го вади на колоните
kozl - майстор
Аз па не разбрах логиката на заглавието.
Чува ли се радиото от тонколоните само със свързващия кабел без да е включен кабела към телевизора , т.е. без входен сигнал?
Ако да значи приемат без тунер, с вероятност в късовълновия обхват на радиовълните.
Ако не - усилват входящ сигнал при свързване към телевизора и въпроса е как телевизора предава този сигнал, като тунера е настроен на друг канал :?
Аз имах подобна случка с TV, при която в звуковия съпровод се наслагваше някой друг канал, така и не открих кой. Но сегашните телевизори са с по няколко тунера, та може и да има мешавица от тунерите към НЧ сигнали за звук.
hidrazin - майстор
пон фев 03, 2020 9:14 pmsokolov.91 написа:
О, Боже Мой
Кажи чадо мое? (Добре че не си де :-D )
Освен кабела съм дал още една възможност.
Изхода за слушалки НЕ Е правилния източник на сигнал.
Относно останалите неграмотии - мешало от тунери... :lol: :lol: :lol:
Справка - детекторен приемник и амплитудна модулация.
Жокер - много, ама много силен АМ сигнал може да чуеш дори с реотаните на печка ЛЪЧ....
:partyman:
sokolov.91 - майстор
вт фев 04, 2020 9:26 pmhidrazin написа:
пон фев 03, 2020 9:14 pmsokolov.91 написа:
О, Боже Мой
Кажи чадо мое? (Добре че не си де :-D )
Освен кабела съм дал още една възможност.
Изхода за слушалки НЕ Е правилния източник на сигнал.
Относно останалите неграмотии - мешало от тунери... :lol: :lol: :lol:
Справка - детекторен приемник и амплитудна модулация.
Жокер - много, ама много силен АМ сигнал може да чуеш дори с реотаните на печка ЛЪЧ....
:partyman:
Добре, че верно не съм :lol:
А от къде идва тоя супер силен АМ арабски сигнал..?
radius - майстор
Еми от... арабите :lol: .
Едно време слушахме радиоточка с електромоторче. Вероятно само ние сме слушали докато е забучено, ама става.
sokolov.91 - майстор
Радио предаването се пуска вечер. Днеска цял ден тишина. Сега плямпат яко. Ама днеска на английски. И без да е пуснат аудио кабела на колоните никъде пак се чува. Луда работа.
Как да ги заглуша тия радио любители? :lol:
kozl - майстор
Вероятно ще трябва да екранираш платката, щом и без кабел за вход в колоната става :?
Те и други де Фащат :-D

Тема "logitech x-530 хващат радио без да имат тунер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: