От мобилни телефони до цифрови камери
milennn - помощник
здравейте отново,свързах всичко както трябва,на единия канал индикатора работи перфектно с изключение че първия светодиод не свети това ми не е проблем,вторият индикатор свети постоянно ,опитах да го регулирам с тримера но или свети докрай или изобщо не свети ,къде може да е проблема 🙂
iliya_i - майстор
Първо си виж спойките: личи им, че ти е за пръв път :)
Маркираните изобщо не са запоени, а това е един малък фрагмент от платката.

Прикачен файл

MLemx.jpg
tzetz009 - специалист
:? На втората платка да не си разменил местата на VT2 и VT3 ?

И си намери и един индукционен поялник ! Стар , български по възможност .

:partyman: :partyman: :partyman:
iliya_i - майстор
Няма нужда от индукционен поялник. Достатъчни са 15 - 20 W. Важното е да се работи с двете ръце в синхрон.
Обърни внимание как запоява човека на клипчето. Човката на поялника е чиста. Допира се до крачето и пътечката едновременно и тинола се поднася към мястото на спойката. Не се взема калай на човката и тогава да се нагрява.
milennn - помощник
вт фев 25, 2020 8:53 pmiliya_i написа:
Няма нужда от индукционен поялник. Достатъчни са 15 - 20 W. Важното е да се работи с двете ръце в синхрон.
Обърни внимание как запоява човека на клипчето. Човката на поялника е чиста. Допира се до крачето и пътечката едновременно и тинола се поднася към мястото на спойката. Не се взема калай на човката и тогава да се нагрява.
оказа се много глупава грешка,към единия тример е имало съпротивление което го е докосвало ,разделих ги и всичко заспа,преди това запоих елементите ,но не това е била причината,благодаря на всички за отделеното време 🙂
DMN - майстор
milennn написа:
индикатора работи перфектно с изключение че първия светодиод не свети това ми не е проблем,вторият индикатор свети постоянно
Я да те питам аз нещо. Този първия светодиод, какво стана с него? На другата платка този първия светодиод свети ли или само на тази платка не свети? Да не би да е запоен обратно или пък изгорял. А може и транзисторът, който го управлява да е нещо проблемен или пък резистора.
:partyman:
milennn - помощник
чет фев 27, 2020 8:29 pmDMN написа:
milennn написа:
индикатора работи перфектно с изключение че първия светодиод не свети това ми не е проблем,вторият индикатор свети постоянно
Я да те питам аз нещо. Този първия светодиод, какво стана с него? На другата платка този първия светодиод свети ли или само на тази платка не свети? Да не би да е запоен обратно или пък изгорял. А може и транзисторът, който го управлява да е нещо проблемен или пък резистора.
прегледах спойката не беше добре,коригирах я и вече свети,благодаря на всички за отделеното време 🙂
DMN - майстор
milennn написа:
прегледах спойката не беше добре
Ти ли запоява елементите на платката?
milennn - помощник
чет фев 27, 2020 8:51 pmDMN написа:
milennn написа:
прегледах спойката не беше добре
Ти ли запоява елементите на платката?
да аз
DMN - майстор
milennn написа:
да аз
Прости ми невежеството, но просто някак си не можах да си обясня - как си успял за запоиш всички елементи на платката без грешка, а не знаеш къде и как да свържеш захранването и входящия сигнал :? .

Тема "светодиоден индикатор свързване" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: