• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Обърнах кабелите от клетките и един елемент замина малък е и не мога да го прочета. Има 5 Пина . Мога да пратя и снимка ако трябва. Благодаря предварително
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 12, 2020 12:37 pmimmortala написа:
Обърнах кабелите от клетките и един елемент замина малък е и не мога да го прочета. Има 5 Пина . Мога да пратя и снимка ако трябва. Благодаря предварително

И на снимката ли не се чете? Снимай по-отдалеко
tzetz009 - специалист
вт май 12, 2020 12:37 pmimmortala написа:
...... Мога да пратя и снимка ако трябва....
:? Не , не трябва !!! ШИ "стреляме в тъмното" и ШИ 'фърляме боб !

Първи изстрел : отиваш до най-близкия Елимекс и си вземаш " КИТ K224 ЗАРЯДНО УСТРОЙСТВО ЗА Li-Ion БАТЕРИИ 500mA " .
Прикачен файл:
Resizer_15893003891770.jpg

Сваляш чипа от купената платка и сменяш с този на старата . Ако пак изпуши , но не много взимаш акумулаторните елементи и ги мяташ на друга "банка" .


:partyman: :partyman: :partyman:
this is the main unit of a powerbank, Lithium-ion Polymer Battery Protection IC like XB5608A or equivalent
Това ми пратиха от производителя . Мога ли да намеря в бг такова нещо
вт май 12, 2020 7:12 pmtzetz009 написа:
вт май 12, 2020 12:37 pmimmortala написа:
...... Мога да пратя и снимка ако трябва....
:? Не , не трябва !!! ШИ "стреляме в тъмното" и ШИ 'фърляме боб !

Първи изстрел : отиваш до най-близкия Елимекс и си вземаш " КИТ K224 ЗАРЯДНО УСТРОЙСТВО ЗА Li-Ion БАТЕРИИ 500mA " .

Resizer_15893003891770.jpg


Сваляш чипа от купената платка и сменяш с този на старата . Ако пак изпуши , но не много взимаш акумулаторните елементи и ги мяташ на друга "банка" .


:partyman: :partyman: :partyman:
Купих я тази платка. Ако я свържа към моята ще може ли да зареждам клетките на батерията с тази платка и да ги разреждам с моята или да купя и платка за разреждане ?
Това е старата схема

Прикачен файл

15898812041081796532845.jpg
tzetz009 - специалист
След поста ти , че си се свързал чак с производителя и си разбрал каква е интегралната схема си викам " - Тоя оттук нататък ще се оправи като я замести с някоя защитна платка от телефонна батерия " и затова не съм писал повече . Но явно трябва някои прости неща да ги обсъдим .

Имаш ли инсталиран Adobe Acrobat на телефона (компютъра) ? С него може да четеш PDF файлове . Повечето информация за електронните компоненти е на такъв формат . Проссс пример : Задаваш на чичо Гугъл да търси инфо за "XB5608A" и той ще те засипе с такава . Някои PDF файлове дори се свалят автоматично в папката ти за download . Остава да се чете , разглежда , асимилира и помисли . И на мен ингилизкия ми е слаб , но това изобщо не е оправдание . Та въпросната интеграла работи като защита за акумулаторната батерия и би трябвало да държи до невероятните 9 ампера и на всичкото отгоре имала (така пише в PDF-а ) и защита от обратно включване на акумулаторния елемент . С моя английски го "вдянах" ! Та или ти нещо си окъсил или си я "напънал по ток" по време на експериментите си или блъфираш , че си разпоявал изводите към полимерната батерия .

Последно с две думи : ако можеш да отделиш безопасно някоя защитна платка от батерия от телефон ще ти свърши работа . И ако има място и въздух в кутията разбира се . И платката от Елимекса ти е безполезна в случая . Съседната интегрална схема с осемте крака IP5806 (едвам го прочетох) върши тая работа , ако все още е здрава ! И друг път като снимаш слагай една изпъкнала леща пред камерата на телефона и ще правиш чудни снимки !!!

Успех ! За връзките на другата платка в друг пост , ако не се откажеш преждевременно !

:partyman: :partyman: :partyman:
вт май 19, 2020 10:51 pmtzetz009 написа:
След поста ти , че си се свързал чак с производителя и си разбрал каква е интегралната схема си викам " - Тоя оттук нататък ще се оправи като я замести с някоя защитна платка от телефонна батерия " и затова не съм писал повече . Но явно трябва някои прости неща да ги обсъдим .

Имаш ли инсталиран Adobe Acrobat на телефона (компютъра) ? С него може да четеш PDF файлове . Повечето информация за електронните компоненти е на такъв формат . Проссс пример : Задаваш на чичо Гугъл да търси инфо за "XB5608A" и той ще те засипе с такава . Някои PDF файлове дори се свалят автоматично в папката ти за download . Остава да се чете , разглежда , асимилира и помисли . И на мен ингилизкия ми е слаб , но това изобщо не е оправдание . Та въпросната интеграла работи като защита за акумулаторната батерия и би трябвало да държи до невероятните 9 ампера и на всичкото отгоре имала (така пише в PDF-а ) и защита от обратно включване на акумулаторния елемент . С моя английски го "вдянах" ! Та или ти нещо си окъсил или си я "напънал по ток" по време на експериментите си или блъфираш , че си разпоявал изводите към полимерната батерия .

Последно с две думи : ако можеш да отделиш безопасно някоя защитна платка от батерия от телефон ще ти свърши работа . И ако има място и въздух в кутията разбира се . И платката от Елимекса ти е безполезна в случая . Съседната интегрална схема с осемте крака IP5806 (едвам го прочетох) върши тая работа , ако все още е здрава ! И друг път като снимаш слагай една изпъкнала леща пред камерата на телефона и ще правиш чудни снимки !!!

Успех ! За връзките на другата платка в друг пост , ако не се откажеш преждевременно !

:partyman: :partyman: :partyman:
Пробвах да сложа платката от елмекса да я ползвам за зареждане а моята за разреждане но не стана. Взех от елемекса кит 505 защото е с по голям ток. Като сложа клетките от банката ги зарежда. Сега какво ми е нужно да мога да зареждам телефоните. Мерси много
tzetz009 - специалист
чет май 21, 2020 10:50 amimmortala написа:
вт май 19, 2020 10:51 pmtzetz009 написа:
....... Та въпросната интеграла работи като защита за акумулаторната батерия ....

:partyman: :partyman: :partyman:
Пробвах да сложа платката от елмекса да я ползвам за зареждане а моята за разреждане но не стана.
:? И как да стане . Защитата на акумулаторния елемент е "опукана" ! През нея принципно минава И зарядния И разрядния ток . Интегралната ти схема IP5306 "подава заряден ток" през нея и НЕ Е свързана директно към акумулаторния елемент и затова не можеш да зареждаш през нея !

Редакция :) : Последно е IP 5306 !!! К'о все ги бъркам цифрите и аз :rolleyes: !


:partyman: :partyman: :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за елемент от външна батерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: