От мобилни телефони до цифрови камери
MamaMy - майстор
До сега само един такъв съм виждал, но проблема беше прах влязъл между слоевете на матрицата. Признавам, че може и да не съм прав. Най-добре ще се изкаже техника който го отвори.
inspo - майстор
Ясно. Благодаря. Ще видя какво мога да направя.
Благодаря на всички за помощта.
nikolovvd - майстор
От подсветката е.
Колко инча е?
ESPACE - майстор
42 инча е, написал е модела.
ivo_vn - помощник
Здравейте, колеги!
Нов съм във форума и искам да споделя как си реших проблема с белите петна по телвизора. Модела е (LG 42lf652v-za) от 2015г. на цена от 850-900лв. преди около месец се появи едно петно в ляво което не ме дразнеше много, обаче в рамките на една седмица се появиха още 7-8 петна и реших да го отворя и видя за какво става на въпрос. Искам да кажа че ходих и при майстор, за този стар модел ми обяви цени от 200-300лв без гаранция дали ще тръгне!
Прикачен файл:
1624701947781.jpg

1. Разглобява се задния панел на телевизора, сваля се долната лайсна с двете тонколони и внимателно се откачт двата лентови кабела на матрицата.
Прикачен файл:
1624702918613.jpg
1624702918613.jpg (109.04 KиБ) Видяна 1646 пъти

2. Обръща се телевизора "по очи" и се сваля външната лайсна на самия телевизор и после внимателно се отделя матрицата от телевизора.
Прикачен файл:
Матрица.jpg


3. Следват две бели платна които трябва да бъдат свалени и те!
Прикачен файл:
1624701947761.jpg


4. Тука се открива виновника за белите петна а именно лупите са се разлепили от диодите. На снимката се вижда къде са се събрали на едно място.

Прикачен файл:
1624701947771.jpg


6. Следва лепене на лупите в случая аз използвам лепило на Bison, лупите имат 3-пинчета и немогат да бъдат монтирани грешно. Слагат се 3 капки на пинчетата до самия диод и се поставя лупата отгоре.
ivo_vn - помощник
Прикачен файл:
1624701947765.jpg
Прикачен файл:
1624701947758.jpg
Прикачен файл:
1624701947768.jpg
Тука вече всички са залепени на местата.


7. Всичко по обратния ред и това е крайния резултат.
Прикачен файл:
Untitled.jpg


Успех на всички, дано да съм помогнал! :partyman:
hidrazin - майстор
съб юни 26, 2021 1:50 pmivo_vn написа:
Здравейте, колеги!
Нов съм във форума и искам да споделя как си реших проблема с белите петна по телвизора.
Искам да кажа че ходих и при майстор, за този стар модел ми обяви цени от 200-300лв
Искал ти е тези пари защото е щял да го направи по правилния начин.
Не като при теб - грешния.
Точно НИЩО не си решил.
А при следващото отваряне (защото със сигурност ще има такова и вероятно скоро) матрицата може и да не оцелее...
:partyman:
ivo_vn - помощник
Ясно.. просто ми се стори някак неизгодно от финансова гледна точка да се дават 300лв за ремонт като се има в предвид възраста на телевизора.
Пък в крайна сметка колкото изкара, презалепих абсолютно всички лещи понеже едвам се държаха за лентата.
:partyman:
ESPACE - майстор
Добре си се справил, обаче лепилото трябваше да е друго.
ivo_vn - помощник
съб юни 26, 2021 8:06 pmESPACE написа:
Добре си се справил, обаче лепилото трябваше да е друго.
Лепилото преди да го купя му проверих техническата спецификация и основния фактор беше да е температуроустойчиво.
В дадения случай е от -40 до +80, не знам телевизора каква температура държи точно но като се има в предвид че в стаята постоянната температура е между 24-26 градуса, не вярам да е повече от 40-50 градуса.

Прикачен файл

Bison.jpg

Тема "Едно въпросче за тв LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: