От мобилни телефони до цифрови камери
addicted - специалист
съб юни 26, 2021 6:52 pmhidrazin написа:
съб юни 26, 2021 1:50 pmivo_vn написа:
Здравейте, колеги!
Нов съм във форума и искам да споделя как си реших проблема с белите петна по телвизора.
Искам да кажа че ходих и при майстор, за този стар модел ми обяви цени от 200-300лв
Искал ти е тези пари защото е щял да го направи по правилния начин.
Не като при теб - грешния.
Точно НИЩО не си решил.
А при следващото отваряне (защото със сигурност ще има такова и вероятно скоро) матрицата може и да не оцелее...
:partyman:
Егати и правилния начин. То по тоя начин всеки сервиз мое да отвори, сменя платки, матрици и боклуци и изобщо не си затормозява главичката. После иска свет пари и кот доди.
Аз една 32-ка си я оправих със смяна на лентите за подсветка. Тя обаче изгасна цялата, с мойте скромни познания установих че светодиодите са свързани последователно, и ако изгори един, спират всичко.
Имам вкъщи 50-ка която също е станала далматинец. Подсветката е на светли и тъмни петна, и е въпрос на време да започне да ме дразни много и да я разритам да я сменя. Явно при нея свързването позволява да изгасват един по един диодите.
И двата телевизора са LG.
hidrazin - майстор
съб юни 26, 2021 9:26 pmaddicted написа:
Аз една 32-ка си я оправих със смяна на лентите за подсветка.
Това е правилния начин.
съб юни 26, 2021 9:26 pmaddicted написа:
Явно при нея свързването позволява да изгасват един по един диодите.
И там са свързани последователно... Подмяна на ВСИЧКИТЕ ленти с нови.
:partyman:
addicted - специалист
Ама на човека по горе лентите си му светят, само лежите са се отлепили, къде е грешката че си ги е залепил само тях?
ESPACE - майстор
съб юни 26, 2021 8:48 pmivo_vn написа:
Лепилото преди да го купя му проверих техническата спецификация и основния фактор беше да е температуроустойчиво.
Цианакрилатните не са подходящи за места, където има постоянно загряване и изстиване. Отделно парите му при изсъхване 100% са се отразили на лещите. Дано издържи дълго де, тя експлоатацията ще си покаже.
ivo_vn - помощник
нед юни 27, 2021 7:06 amESPACE написа:
съб юни 26, 2021 8:48 pmivo_vn написа:
Лепилото преди да го купя му проверих техническата спецификация и основния фактор беше да е температуроустойчиво.
Цианакрилатните не са подходящи за места, където има постоянно загряване и изстиване. Отделно парите му при изсъхване 100% са се отразили на лещите. Дано издържи дълго де, тя експлоатацията ще си покаже.
Добре, нека го имат в предвид и другите на които им предстои подобна операция!
А телевизора вече 4-ти ден работи по 7-8ч. на ден без никакви видими петна или точки. Случайно ако се отлепят лещите или се появи някакъв друг проблем, както твърди колета "hidrazin" ще ви информирам! :partyman:
съб юни 26, 2021 1:50 pmivo_vn написа:
Здравейте, колеги!
Нов съм във форума и искам да споделя как си реших проблема с белите петна по телвизора. Модела е (LG 42lf652v-za) от 2015г. на цена от 850-900лв. преди около месец се появи едно петно в ляво което не ме дразнеше много, обаче в рамките на една седмица се появиха още 7-8 петна и реших да го отворя и видя за какво става на въпрос. Искам да кажа че ходих и при майстор, за този стар модел ми обяви цени от 200-300лв без гаранция дали ще тръгне! ...

Евала колега! Аз пък искам да те поздравя за споделения опит, че и снимковия материал. Моя телевизор е почти същия (42LB650V-ZN) и днес видях две светли петна, така че съм спокоен какво да правя :)

Между другото това май им е най-слабото място на LG, като гледам и други теми. На нашите им взех прреди две години 32 инчов, но пък той "потъмня" и в момента показва почти изцяло в синьо. Поръчах от алито нови ленти заедно с лупите (готов монтаж) и като им гостувам ще се поиграя и с него.

Според мен не си струват парите за ремонт, ако надвишават 1/3 от стойността на уреда - или хардкор ремонт в стил "уча се на своята кола", или директно нов. Пък матриците им не са чак толкова липави ;)
addicted - специалист
Както ви казвах няколко мнения по нагоре, 50-ката беше на светли и тъмни петна. Е най накрая угасна цялата. Телевизора е LG 50LF561V. Намерих в мрежата подобни ленти, звъннах на онлайн магазина, те провериха, казаха че стават, и ги пратиха. Та внимателно разглобих, внимателно смених, внимателно сглобих. Пуснах телевизора и всичко си светна като слънце.
Обаче...
Матрицата е счупена...
Тъста ми помогна да го пренесем до операционната и ясно му личат два пръста с които е стиснал по силно и я е пукнал. Сега в десния край, в самия край има два сантиметра черна линия от горе до долу...
Тръгнал е да мре гада му мръсен и не се дава.
Ще го погледам така и ще чакам промоциите.
За протокола, подсветката струваше 110 лева, 10 ленти, 5 с по 5 диода, и 5 с по 4 диода.
За малко да го пиша и този ремонт успешен.
inspo - майстор
ср ное 10, 2021 7:07 amaddicted написа:

За протокола, подсветката струваше 110 лева, 10 ленти, 5 с по 5 диода, и 5 с по 4 диода.
В алито са малко по евтини
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 9716%22%7D

а в тубата има клипове как се сменя на повечето модели

https://www.youtube.com/results?search_ ... +led+strip

Малко е пипкава смяната, но е по добре сам да си ги смени човек защото в сервиза най вероятно ще сменят само повредените и после пак ще има проблеми в близко бъдеще. А сам си сменяш всичките.
addicted - специалист
Нямаше кой да я чака от алито. От тук я купих. В понеделник заръчах, във вторник смених. Смених си я цялата, и ако не го бехме пукнали всичко щеше да е перфектно. Е ще го погледам така...
addicted - специалист
Пускам го днеска и станал на тънки хоризонтални черти... Явно нема да дочака черния петък, у куция четвъртак се предаде.

Тема "Едно въпросче за тв LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: