• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Имам си доста хубав винтоверт с 18 V батерия. Зареждачката е KCC-1800L (18V, 2A), но не работи нормално (не вдига повече от 15V). Дали някой колега се е сблъсквал с подобен проблем и разполага със схема - в мрежата не открих нищо.
Благодаря!
Любо Петров от дълбоката "северозападнала" провинция :-)
DMN - майстор
Искаш да кажеш, че като сложиш батерия не я зарежда ли?
Тия 15V без батерия ли ги измерваш?
MamaMy - майстор
Любо, те китайците в завода не са го направили както трябва, ти искаш да го оправиш. Купи си някой истински уред и зарежи тия боклуци KING CRAFT :wink:
ср юли 22, 2020 5:52 pmDMN написа:
Искаш да кажеш, че като сложиш батерия не я зарежда ли?
Тия 15V без батерия ли ги измерваш?
И в двата случая поддържа максимум 15 V и заради това батерията не се зарежда както трябва. Съмнявам се в някой от по-мощните транзистори по схемата, ама така на тъмно не мога да го "разоблича". Имам вариант да ги отлепям послеователно от платката и да ги меря по преходи, но това си е "чирашка"дейност. Ако се открие схемата, може да да се съобрази нещо по-действено, нали?
Благодаря за съдействието!
ср юли 22, 2020 9:12 pmMamaMy написа:
Любо, те китайците в завода не са го направили както трябва, ти искаш да го оправиш. Купи си някой истински уред и зарежи тия боклуци KING CRAFT :wink:
Е, колега! За китайците знам какви "велики майстори" са, но... С какво да сменя тая джаджа, за да си ползвам нормално винтоверта (че може и малки бургийки да захваща при нужда)...
mironcho - специалист
На изход 15V, а преди регулатора колко е? Възможно ли е преобразувателя 230/25V да не е добре, а ти да обвиняваш крайното стъпало?
kozl - майстор
Този винтоврът с никелкадмиеви батерии ли е?
Покажи снимка на платката. Захранването с класически траф ли е или иверторно с импулсен траф?
ср юли 22, 2020 5:52 pmDMN написа:
Искаш да кажеш, че като сложиш батерия не я зарежда ли?
Тия 15V без батерия ли ги измерваш?
Със и без батерия ги меря. Дали пък батерията не струва и да мъчи изправителя?
чет авг 06, 2020 8:02 ammironcho написа:
На изход 15V, а преди регулатора колко е? Възможно ли е преобразувателя 230/25V да не е добре, а ти да обвиняваш крайното стъпало?
На изхода на трафа е около 21 V(променливо). След Греца(4 диода) имаме 19.3 V. Няма електролитен кондензатор и следва някаква галимация с чип и единкуп връзки. Свършва с един добър транзистор, колекторът на който излиза на минуса на батерията. Изобщо - без схема не мога да се ориентирам кое къде отива и какво прави. А дали батерията не може да вдигне напрежение поради нефелност и от там да идват всички тия неприятности?
V
чет авг 06, 2020 8:52 amkozl написа:
Този винтоврът с никелкадмиеви батерии ли е?
Покажи снимка на платката. Захранването с класически траф ли е или иверторно с импулсен траф?
Да, Ni-Cd са - 1.2 Ah. Класически траф, доста як. На изхода - около 20.2 V. След греца(4 яки диода) имаме 19.3 V. За съжаление снимката на платката не ми излезе добра - слаб ми е тутурутникът. Ще потърся нещо по-добро за снимка и ще а поставя тук.
  • 1
  • 2

Тема "Молба за съдействие относно токоизправител-зареждачка на винтоверт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: