• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
silent - майстор
В крайна сметка човека не мможа да го оправи....ту светка ту не светка не вади картина....така че отива на боклука...
petromaniq66 - специалист
То не е само до спойки. Да беше ти сменил целия куплунг.
silent - майстор
ми не зная телевизионен техник е при това доста добър...имам му доверие....щом той не можа аз нищо повече не мога да направя....
Djack - специалист
Как и на какъв принцип бачка това нещо? Гледам са голм хит, навсякъде ги продават......
petromaniq66 - специалист
Бачка на принципа на Smart TV и ако имаш такъв не ти върши работа.
silent - майстор
В общия случай смарт телевизора е едно недоносче...не можеш да инсталираш програми и приложения и се задоволяваш с осакатен браузър, ютуб, и няколко предварително качени приложения...което прави невъзможно да се гледа ИПТВ без тази малка кутийка дори на смарт тв.... Най-общо казно тв + тв бокс = на мощен андроид таблет с дистанциооно управление и управление с мишка и клавиатура.
stoy@n - специалист
Chromecast
Прикачен файл:
res_cc6d19b38ab6d41c220d28cd07067670.jpg
res_cc6d19b38ab6d41c220d28cd07067670.jpg (2.65 KиБ) Видяна 2047 пъти


Не върши ли същата работа?
:?
silent - майстор
За да приключим темата ще споделя че от три тв бокса единият умря както написах.....новото от тогава е че и втори се повреди....умря му HDMI изхода ...слава богу не е тотал щета ....аналоговият му изход работи и ще го ползвам поне там където рядко ще работи но така или иначе ме принуждава да купувам нов...и тъй като купувам пети бокс за по малко от година реших че трябва да ги преработя...както каза колегата охлаждането е лошо...и вероятно се повреждат от висока температура...руснаците пишат че и захранванията им са лоши но чак дотам не мисля да заоравам...двата ТВ макса са със сменено охлаждане..изхвърлих лепенките фабричната ламарина и им монтирах радиатори от северен и южен мост от едно повредено дъно...на малкия радиатор монтирах и 12v вентилатор който работи на 5v и охлажда и радиатора и вкарва въздух в кутията през увеличени отвори на долния капак...за осигуряване на въздушен поток добавих и отвори на едната страница ...в резултат на това от над 75 градуса при натоварване температурата спадна до 50гр при натоварване и под 40 при гледане на клипове....
На втория бокс сложих доста по голям радиатор и реших да спестя активното охлаждане с вентилатор ..кутията надупчих идентично ..в резултат на което при температура над 75гр, при натоварване след подобряване на охлаждането температурния режим е в границите на 45-55гр..... Имам да модна още един и да се надявам че при последния който чакам китайците са подобрили охлаждането и ще ми спестят упражнението...
  • 1
  • 2

Тема "Тв бокс х96 мах ....умря" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: