• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
smarty - специалист
Здравейте,

интересуват ме възможности за подмяна на контакторно управление на шприц автомат за пластмасови детайли с електронно управление.

Има ли вариант за управление от компютър ? Или решението е микроконтролер?
Моля някой, който разбира от това да ми даде насока.
Благодаря предварително :)
Bobivan - специалист
Препоръчвам ви използването на промишлен миниконтролер-има бол такива на пазара!!!Миналата година слагах един ОМРОН-18 входа ,30 изхода!!!Контролера + интерфейсния адаптор излезна под 1000 лв!!
Има и по малки,зависи при вас какво и как се управлява.. :lol:
8180 - майстор
А какво значи "контакторно" управление. Контролерът в общия случай не заменя контактора. Кой сега го "щрака" последния?
Шприцът доколко е "автомат" и колко зони се управляват.
Ако ритъмът на работа е постоянен значително се опростява управлението, от там и цена.
Миналия век съм правил такова управление с регулатори на Беласица Петрич - сега сигурно са без пари. Смътни спомени обаче.:sad:
Само уточнявам питането - какво точно гониш - да не се набутваш излишно.
mitcd - специалист
Ако е проста комутация – да, няма да има нужда от електроника.Обаче ако има магнитни датчици време за задействане на дадена операция или ако трябва да изпълнява различни програми тогава не би могло или ще е трудно и не надеждно да стане само с ключета
smarty - специалист
здравейте и благодаря за вниманието!
ето малко пояснения.

шприца е пълен автомат и логиката му се движи от комбинация между часовникови времерелета и голяма група контактори. Другата неприятност са датчиците на движенията му - зелените цъкащи блокировки "шаубау" - тях искам също да сменя с индуктивни датчици.
хидравличните разпределители са нисковолтови - 24В, но и тяхната комутация минава през контактори. Тях бих могъл да заменя със по-силнички релета. От контактор няма да бягам за комутация на хидравличната помпа.

Основно искам да премахна "логиката" на управлението която е с контактори (тя сега щрака контакторите на хидр.разпределители) и да я сменя с процесорно управление. Сега една група клеми да понагорят и става весело - върви и търси в кадаифа от кабели какво точно е станало.

До момента идеите са за Omron и Siemens- Logo серия.
Трябва обаче да не се програмира твърдо един режим на работа.
Всяко изделие си има различни времена на задръжка при шприцване, различно време на охлаждане. Тук се надявам да ме ориентирате как може да се направи елегантно това.

Като се говори за зони какво означава това ? Колко датчика на движенията ли ? Или колко хидр.разпределители управлява ?

Благодарско още веднъж, очаквам съвети :)
Последна промяна от smarty на ср юли 02, 2008 5:13 pm, променено общо 1 път.
Bobivan - специалист
Има 10-ина вида контролери които се продават в България и биха могли да ви свършат работа!!
Всъщност вие искате сам да си направите преобразуването ,или някой друг да ви го направи?
smarty - специалист
Желанието ми е аз да си преобразувам управлението. Затова и пиша в този форум :) Технически грамотен съм, но ми трябва насока ...
Bobivan - специалист
Успех в начинанието тогава!!! :partyman:
smarty - специалист
Колко ще струва ? Щом си правил до сега - посочи цена.
Justy - майстор
...зелените цъкащи блокировки "шаубау"...

Не е баубау, а е шалтбау - уважавай си професията. Дай подробности за комутируемите мощности, брой датчици и брой управляеми изходи. Може и ТТЛ логика, може и микроконтролер. Тогава ще се види цената.
  • 1
  • 2

Тема "Електронно управление на шприц автомат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: