От мобилни телефони до цифрови камери
mitajlako - напреднал
Здравейте, искам да направя макет на светофар, като за светлините ще използвам по 1w лед диод[youtube][/youtube] за всеки цвят, а за захранване батерия 9в. Някой може ли да ми даде или направи някаква проста схемичка, която да използвам. Трябва ми светлините да святкати и изгасят последователно като тези на клипчето

Имам базови познания и мога да използвам поялник :o :lol:
mironcho - специалист
И като имаш базови познания и можеш да използваш поялник, защо не се пробваш да повториш изделието от клипчето?
До колкото видях и схемата я има от където си го взел.
sstefanov - майстор
Схемата я има в описанието на клипчето.
mitajlako - напреднал
схемата я изпробвах и взех същите светодиоди, но светеха само зелените и не се сменяха с другите. Ако въжех само жълтите и червените светеха както трчбва, но и в последствие установих, че светлината от тези диоди ще ми е доста слаба. Затова реших да мина на 1w. Ако на мястото на диодите от клипчето свържа 1w диод дали пак ще стане ?
hidrazin - майстор
вт авг 18, 2020 10:35 ammitajlako написа:
Ако на мястото на диодите от клипчето свържа 1w диод дали пак ще стане ?
Слабичка е схемата за 1W диоди. Също с батерия 9V няма да изкара много...
Ако решиш да кажеш за какво точно ти трябва може да се измисли нещо друго.
:partyman:
mitajlako - напреднал
вт авг 18, 2020 11:21 amhidrazin написа:
вт авг 18, 2020 10:35 ammitajlako написа:
Ако на мястото на диодите от клипчето свържа 1w диод дали пак ще стане ?
Слабичка е схемата за 1W диоди. Също с батерия 9V няма да изкара много...
Ако решиш да кажеш за какво точно ти трябва може да се измисли нещо друго.
:partyman:
Здравей, трябва ми за едно детски парти на тема коли и искам да сложа един светофар, който да свети. Като време ми трябва да свети 3-4 часа. Попринцип имам адаптер 12в за лед към който също мога да ги вържа, но предпочитам ако е възможно с батерия :)
mitajlako - напреднал
вт авг 18, 2020 12:56 pmhidrazin написа:
ЦЪК - съвсем поносимо.
:partyman:
мерси за препратката, но този ми е нисък искам да е по-висок(около 1,80 -2 м.), като цяло конструкцията вече ми е готова остана само светлината :)
MamaMy - майстор
Явно са ти много основни понятията. Това, че можеш да запояваш дали означава, че всеки касапин е хирург?
mitajlako - напреднал
вт авг 18, 2020 4:19 pmMamaMy написа:
Явно са ти много основни понятията. Това, че можеш да запояваш дали означава, че всеки касапин е хирург?
Ако не можеш да помогнеш не философствай !!! Отвори си нова тема за празни приказки. Не е нужно да си специалист, за да запоиш няколко елемента при зададена схема.
Аман от такива като теб по форумите, които си нямат друга работа освен да се правят на много велики и компетентни в сфера която може би им е позната !!

Тема "Макет светофар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: