• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
sstefanov - майстор
И защо?
hidrazin - майстор
...По тази причина широколентовите и високочестотните високоговорители не могат да се направят за голяма мощност.

Така например както при бобината можем да направим съставен високоговорител като свържем последователно едно съпротивление 4 ома към нискоимпедансен също 4 ома високоговорител, то едно че съпротивлението ще разшири честотният обхвата във високите честоти на този високоговорител,...
Така и не разбрах колко НЕМОЩНИ може да са средно и високочестотните високоговорители???
За другото - имам 20-тина високоговорителя BBK201B4
Значи взимам един талашитен сандък, слагам три броя BBK201B4 и на двата шибам по един резистор.
Получавам Hi-Fi тонколона, айде да не е до до 20kHz а поне до едно 18kHz ??? Така ли се получава?
:lol: :lol: :lol:
Не случайно попитах а ти не ми отговори - КОГА ТЕ ПУСНАХА ???
Просто си смени попрището.
Гледам якичък си - строителство, вар, киреч, бетон, туЙли, цЕмент...
:partyman:
kr1100 - майстор
този малоу-..к пак ли го изтърваха ? По предните му теми се въздържах да пиша , ама крайно време е за вечен бан от модератор
MamaMy - майстор
Аз съм го добавил в негативния списък и не му чета бисерите, но все пак новите теми няма как да не излязат. Човека е с ментални проблеми. Оставете го да си плещи и не му променяйте кръгозора. Може пък да излезе следващия Айнщайн или както е рекъл Асан "А дано, ама надали!"
sstefanov - майстор
Не трябва да се оставят такива, защото някой друг неграмотен може да им повярва.
  • 1
  • 2

Тема "Изкуствено повишаване импеданса на високоговорителите и бобините, предимство?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: