От мобилни телефони до цифрови камери
XpacTa - специалист
Здравейте,

Сложих на водното подово един подов термостат (оригинално от електрическо подово), който ми беше останал, защото е с приличен външен вид, но навремето когато го бях вземал бях избрал модел с IR дистанционно. За нуждите на водно подово дистанционното е малко безсмислено, но си мислех, че няма да е голяма драма. Оказа се че тази гад (термостата) възприема сигналите от половината дистанционни вкъщи и при всяко натискане пищи, свети, пък и може би си променя настройките, според бутона. Опитах се да прикрия очевидните места за да не приема сигнали, но не се получава. Някой има ли идея как (и какво) трябва да увия, отрежа или и аз не знам какво за да спре тази гад да пищи когато си сменям звука на телевизора? Прилагам снимки отпред и отзад на схемата - според мен приемника е онова квадратното в дясната част под екрана, но дори и като го закрия с ръка пак приема:
Изображение
Изображение
sokolov.91 - майстор
нед ное 01, 2020 2:20 pmXpacTa написа:
Здравейте,

Сложих на водното подово един подов термостат (оригинално от електрическо подово), който ми беше останал, защото е с приличен външен вид, но навремето когато го бях вземал бях избрал модел с IR дистанционно. За нуждите на водно подово дистанционното е малко безсмислено, но си мислех, че няма да е голяма драма. Оказа се че тази гад (термостата) възприема сигналите от половината дистанционни вкъщи и при всяко натискане пищи, свети, пък и може би си променя настройките, според бутона. Опитах се да прикрия очевидните места за да не приема сигнали, но не се получава. Някой има ли идея как (и какво) трябва да увия, отрежа или и аз не знам какво за да спре тази гад да пищи когато си сменям звука на телевизора? Прилагам снимки отпред и отзад на схемата - според мен приемника е онова квадратното в дясната част под екрана, но дори и като го закрия с ръка пак приема:
Изображение
Изображение
Ами това е. Откъсни го от платката и газ.
hidrazin - майстор
нед ное 01, 2020 2:20 pmXpacTa написа:
... но дори и като го закрия с ръка пак приема...
Ръката не е голямо препятствие.
Залепи му черно PVC отпред и отзад или му прекъсни поне един от краката - кой да е от трите.
:partyman:
mironcho - специалист
Ей това е е приемника, за който пише хидрата
Прикачен файл:
IMG-20201029-203810.jpg
Прикачен файл:
IMG-20201029-203726.jpg
hidrazin - майстор
нед ное 01, 2020 11:22 pmmironcho написа:
...Ей това е е приемника, за който пише хидрата...
Точно. Благодаря за уточнението.
Боже, в тоя форум останаха само такива дето опитват да се стоплят с някакви тъпи пелетни котли/горелки.
И година след година, години наред все не успяват... :lol:
:partyman:
P.S. Като ми се прииска да се хиля - чета раздела за отопление с пелети. :-D
kozl - майстор
И аз се съгласявам за премахването на IR приемника.
Дали ще го кълцаш или ще го отпоиш , важното е да не може да приема сигнали.
Аз имам два димера за осветление, на които прекъснах писта от платката към IR приемника, защото то от удобство стана неудобство при всяка команда от квото и да е инфраред дистанционно да става пали/гаси на осветлението.
XpacTa - специалист
Пробвах да му сложа термосвиваем шлаух - пак не стана и накрая му прекъснах единия крак и драмата приключи. Мерси на всички за включванията.

Тема "Прекъсване на IR приемник на термостат... как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: