• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
eleonorvelichkov - специалист
ср ное 11, 2020 4:24 pmnautilus33 написа:
Да, осветлението ще е скрито. Поставих от тези стиропорените корнизи, които имат канал, в който да се сложи лентата. Място за захранване или друго обаче няма, за това то ще е на пода или на рафт на стената. Ток ще дърпам от контакт, с щепсел. Стаите са почти квадрати с четирите стени по около 4м. всяка, т.е. 16м. общо за всяка стая. В момента имам вкопано и замазано гофре до един контакт, от който ще дърпам ток, и кабелът до ЛЕД лентата ще мине по гофрето, което излиза точно за корница и оттам ще тръгне лентата съответно наляво или дясно. Гофрето е Ф19, и проводник 2х1мм ще мине без проблем, че дори и втори ако се наложи. Всъщмост не знам дали с такъв провидник трябва или с два по-тънки кабела.
За лента мисля да поръчам тази, и то днес, понеже е 11.11 и има отстъпки, който всъщност не са кои знае какви, но все пак :)

https://www.aliexpress.com/item/3290325 ... oY5sd&mp=1

Или по-точно RGBWW, защото има топло бяло, 12 волта, non-waterproof. Дават я по 60 диода на метър и макс. 12 вата, т.е. за 16 метра ще е 196 вата. Предполагам захранването/трафа трябва да е 200 вата, или 250 в по-добре? Ако трябва друга информация, казвайте :)
По- тънкият проводник има по-големи загуби на дълги разстояни с този 1 квадрат е добре. При тази мощност дори може да вдигнеш и 1.5 mm^2. Ако имаш имаш някъде неравномерно светене раздели лентата на по-къси участъци, като ги опроводиш с кабела. И ако искаш да е хубаво ползвай клеми и конектори, а не поялници. Поялници по платки ако правиш.
nautilus33 - майстор
Сега рових в алито и видях тези конектори. Харесаха ми, само ми се струва че при тези, които са за ъгъл 90 градуса няма да има хубава осветеност точно в ъгъла тъй като няма да има лента с диод там, но предполагам няма да е чак толкова видимо
Понеже тази, която съм си харесал е RGBWW и пише, че е 5pin на 10мм ширина на лентата, обаче гледам има едни конектори лента към кабел(5 проводника) и всички са за лента 12мм.
ПП всъщност по гофрето трябва да мине двупроводни кабел или 5 проводен, директно към лентата? Защото след горето има място само за лента, за захранване, контролери и прочие няма, всичко това трябва да е на пода или на стената на рафт. понеже гледам разни снимки в нета и преди лентата, е петпроводен кабел, който идва от контролер в моя случай, защото е RGB.
eleonorvelichkov - специалист
ср ное 11, 2020 4:54 pmnautilus33 написа:
Сега рових в алито и видях тези конектори. Харесаха ми, само ми се струва че при тези, които са за ъгъл 90 градуса няма да има хубава осветеност точно в ъгъла тъй като няма да има лента с диод там, но предполагам няма да е чак толкова видимо
Понеже тази, която съм си харесал е RGBWW и пише, че е 5pin на 10мм ширина на лентата, обаче гледам има едни конектори лента към кабел(5 проводника) и всички са за лента 12мм.
ПП всъщност по гофрето трябва да мине двупроводни кабел или 5 проводен, директно към лентата? Защото след горето има място само за лента, за захранване, контролери и прочие няма, всичко това трябва да е на пода или на стената на рафт. понеже гледам разни снимки в нета и преди лентата, е петпроводен кабел, който идва от контролер в моя случай, защото е RGB.
Слагаш нещо такова и застъпваш краищата на лентите ако толкова те притеснява, че може да има сенки в края.
  • 1
  • 2

Тема "Свързване и захранване на LED лента 16м" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: