• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
silent - майстор
Мисля да сложа две камери на около 20-30метра макс от DVRa обикновени НД камери аналогови .....чудя се дали да опъвам два коаксиала със захранване или едно ФТП/УТП с по два балуна за двете камери на двата чифта и 12в на другите два чифта...обаче се чудя дали ще има разлика в качеството и надеждноста .... сравнено с отделни коаксиали и захранване за всяка камера...
torbalan - Дървен философ
Нямаш ли IP камери?
kuger - майстор
Продават се готови кабели с 20 м. дължина.
hidrazin - майстор
Аналоговите камери се изпяха песента при видеонаблюдението. Отдавна...
:partyman:
silent - майстор
Нямам нищо против цифровите камери...като станат с цени като на аналоговите да заповядат ....за целите за които ми трябват ми стигат тези които съм избрал...някой знае ли нещо по конкретното питане ...имам и кокасиал имам и утп...коаксиала ми се свиди а и тябва да опъвам два отделно с него ще излезе три пъти по скъпо въпреки балуните...
Nimi - специалист
Не съм съгласен, че аналоговите камери са си изпяли песента :wink:
На монитор аналоговите нямат закъснение и насичане. При IP-тата винаги има.

Относно питането: Аз лично не пих ползвал две двойки от FTP-то за захранване. Има кабели FTP+2x0.5mm2.
По-добре пусни два коаксиала със заранвания. Разстоянията са малки и няма да икономисаш нищо с FTP+балуни.
hidrazin - майстор
Абе то и за мобифоните така говореха... :-D
:partyman:
MamaMy - майстор
Твърдо съм за коаксиала. Със сигурност проблемите и смущенията са по-малки. За аналогови камери няма аналог. Ако бяха цифрови по може, но е компромис с качеството. Използва се не толкова за икономия на пари, а при вече изградени трасета и замазани кабели и нужда от увеличаване броя на камерите.
Nimi - специалист
Съвсем общо им казваме аналогови камери... просто защото предават сигнала по коаксиал.
silent - майстор
Аха иначе по същество са си цифрови.....ми ще опъвам май коаксиал май.....
  • 1
  • 2

Тема "Видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: