От мобилни телефони до цифрови камери
unicata - специалист
Здравейте, телевизора на баща ми спря да показва образ, finlux 32 инча. чува се говор, като светнеш отблизо матрицата се забелязва образ, но не свети. Това ме наведе на мисълта че подсветката е заминала. Отворих го и премерих параметрите. на входа на подстветката напрежението е 96волта. Не съм сигурен колко трябва да е обаче. Някой може ли да ми каже какво напрежение да търся, чувал съм че светодиодите работят на 12 волта. (1)Ако е така тогава тези 96 волта дали за изгорили подсветката? (2)Колко волта би трябвало да е напрежението там? (3) Гледах едно клипче за ремонт на това захранване и се оказа че са диоди. Как се тества диод, само с просвирване ще стане ли? (4)Как да тествам дали подсветката е жива?
Модела на захранването е vestel 17ips62, гледах схеми, но не намерих какво трябва да е напрежението на изхода.
всяка помощ ще е от полза. Любител съм така че ако може малко по-подробно помагайте.
Благодаря предварително
hidrazin - майстор
Изгорели са диодите на подсветката. Напрежението е в норми.
Поръчваш си комплект нови ленти с диоди и подменяш изгорелите.
Ако не счупиш матрицата образа ще дойде...
:partyman:
unicata - специалист
а тези 96 волта нормални ли са?!
да ми препоръчаш магазин или сайт за светодиодни подсветки
hidrazin - майстор
Нормални са. Магазин KSP
:partyman:
unicata - специалист
намерих подобна подсветка, може да е аналогична, но как да разбера дали найстина е подстветката, нормално ли е и двете ленти да изгорят едновременно?
petromaniq66 - специалист
Не са изгорели и двете. Един диод да прекъсне и всички угасват, но то проблема е че и останалите са тръгнали и ако не ти се чупи матрица от зърта-пърта отваряне сменяй и двете ленти.
hidrazin - майстор
ср фев 17, 2021 4:02 pmpetromaniq66 написа:
Един диод да прекъсне и всички угасват...
Не винаги. Пресен случай от миналия месец с три Самсунга - два по 40" и един 43"
И на трите останали да светят по няколко диода а останалите дали на късо а не прекъснали.
:partyman:
petromaniq66 - специалист
Ами те първо почват да дават накъсо, докато някой от останалите не устиска :-D
unicata - специалист
така, поразгледах тук там, поръчах две ленти и замерих диодите, един се оказа че е заминал, явно са вързани серийно, аз мислех че са в паралел затова се чудех защо гори цялата лента, днес очаквам доставка и да се надяваме че всичко друго е ОК
Благодаря за помощта.

Тема "търся помощ за захранване на лед телевизор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: