От мобилни телефони до цифрови камери
orlin740 - напреднал
Прикачен файл:
Screenshot_2021-03-30-21-23-18-238_com.android.chrome.jpg
моля за мнение за този комплект предлаган в Емаг за 420 лв
velas - специалист
Екзотика. Става за учене с последващо чупене и с натрупания опит да си вземеш нещо читаво.
silent - майстор
Камерите са важни в случая....ако са верно 5мп с прилична оптика е добре...ма наполовина да са пак е добре....ако е за селска къща и домашно видеонаблюдение според мен е ок ....е винаги има по хубаво ма е и по скъпо...важното е теб да те устройва....инак по форумите....всичко де не е мерц....апле...хайвера и етикета черни а мацката руса....не струва.... :-D
Sandman - специалист
За на село WiFi IP камери със слот за карта и интернет.
Има достатъчно добри 2 мегапиксела, и са по 70-80 лева. Не ти трябва ни записвачка ни гявол :) Гледаш си ги в реално време, връщаш записи ако ти е кеф и така.
За тия комплекти дет ги търкалят готовите не съм чул 1 добро мнение аз.
Моите са такъв чешит(поне на цена и външен вид): https://www.olx.bg/ad/livecam-vanshna-w ... 8tgBV.html
Работят безотказно втора зима навън, аларма, светкат, свирят и т.н.
MamaMy - майстор
silent, не е хубаво да се дават съвети по теми в които не си компетентен. Дали ще е Мерцедес или Форд няма никакво значение. Ако си намери подходящ инсталатор той ще му демонстрира директно разликите в качеството. Все пак идеята е като заснемеш нещо после да го увеличиш и безпроблемно да видиш мутрата на злосторника. Ако ще гледаш само квадратчета и пикселизирани образи става и готов комплект. Ако пък ще ползваш камерите да плашиш крадците, да знаеш, че те също се образоват и знаят по-добре от теб и от мен кое какво предава и какви възможности има.
Само за пример ще ти дам. Казах на колегата ми който монтира камери, че на съседното кръстовище монтираха преди ден. Отиде да ги види и като се върна :? . Каза много да внимавам. Не били с някаква колосална резолюция 3Мп, но били с по-висока скорост и с повече кадри в секунда. По този начин правели много добри клипчета дори и на бързо подвижни обекти без никакво размазване. Камерите са Дахуа и реалната им цена е около 170 лв бройката. Той монтира на тази марка, но рядко купува толкова скъпи. Масовите били 20-50 доставна цена. Смятай какви надценки жулят търговците и тези безимени комплекти с ментета колко струват реално при положение, че аз лично видях огромната разлика в качеството на картината!
silent - майстор
Това което казваш само затвърждава мнението ми...за мерцедеса аплето и етикета....не знам какви са камерите ...по написаното не са зле...какво повече да каже човек ...аз купувам по-евтини от али и ми се занимава ..но има много хора които искат да сложат нещо и толкоз...ако си мислиш че камерите пазят си в грешка...мен ме пази кучето...а камерите ми са за да видя защо лае без да ставам от леглото....за нищо друго не стават ако ще да са и 50мп....сега ще налазят темата профитата и ще кажат че за нищо не стават ....за разлика от тези дето те слагат и дето само като ги видят на крадците им падат гащите....
Междувпрочем марката никак не е лоша и е доста далече от тъй наречените ментета...
Nimi - специалист
@MamaMy 20-50 в каква валута? Най-евтината HDCVI по ценова листа е 43лв без ДДС. HDCVI, а не IP!
За 170, ако са лв. трудно ще се намери IP камера с повече от 25к/с. Ако изобщо се намери.

Комплекчето от поста, най-вероятно не е 5MPix. Но това не значи, че е съвсем калпаво.
Румънска марка... румънски търговец :x Да не ти се наложи да се възползваш от гаранция..
nikolov333 - майстор
Имам две такива 5МР Reolink за 55лв.бройката и стават до 20метра.
https://a.aliexpress.com/_mLC7CvN и една 4МР Dahua BGN 198.10 | Original SD22404T-GN 4MP PTZ IP camera 4x optical zoom mini ptz with poe H.265 IP66 IK10 IVS DH-SD22404T-GN security camera
https://a.aliexpress.com/_m0eWbf5, но тя е PTZ и си дава 25/30 fps на 4/3МР. Wifi не ме кефят нещо. Предпочитам си жицата. :rock:
MamaMy - майстор
Като кажете IP камера и мед ви капе от устата. Всъщност това не е предимство в качеството, а просто начин на връзка с външни устройства. Аз лично предпочитам DVR защото събира записи от няколко камери на едно и ги синхронизира като време. Плюс това общата цена на системата намалява с увеличаване броя на камерите спрямо система с IP камери. Икономиите от кабели не е правилната инвестиция.
пет апр 02, 2021 11:31 pmNimi написа:
@MamaMy 20-50 в каква валута? Най-евтината HDCVI по ценова листа е 43лв без ДДС. HDCVI, а не IP!
За 170, ако са лв. трудно ще се намери IP камера с повече от 25к/с. Ако изобщо се намери.
За лв. става дума и ДА не са от официалните ценови листи. Всичко що е публикувано е надуто най-малко по две.
Nimi - специалист
съб апр 03, 2021 1:26 amMamaMy написа:
Като кажете IP камера и мед ви капе от устата. Всъщност това не е предимство в качеството, а просто начин на връзка с външни устройства. Аз лично предпочитам DVR защото събира записи от няколко камери на едно и ги синхронизира като време. Плюс това общата цена на системата намалява с увеличаване броя на камерите спрямо система с IP камери. Икономиите от кабели не е правилната инвестиция.
пет апр 02, 2021 11:31 pmNimi написа:
@MamaMy 20-50 в каква валута? Най-евтината HDCVI по ценова листа е 43лв без ДДС. HDCVI, а не IP!
За 170, ако са лв. трудно ще се намери IP камера с повече от 25к/с. Ако изобщо се намери.
За лв. става дума и ДА не са от официалните ценови листи. Всичко що е публикувано е надуто най-малко по две.
Ами.. питането е за IP комплект!
NVR-а също синхронизира камерите по време ;-) За каква икономия на кабели говориш? Опъването на стотици метри коаксиал, не са ми преоритет.
Относно цените, малко се бъркаш. Ако гледаш резолюция 4К Lite с 96 кадъра общо за 8 камери, ДА - по-евтини са HDTVI/HDCVI/AHD системите. Изкаш ли обаче Full 4K/200fps, ситуацията става съвсем различна.
Има предимство HD коаксиалните системи, и то е в липсата на закъснение в картината.

Тема "Съвет за комплект за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: