• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
topche - напреднал
Здравейте,
имам следния казус. Имам един шкаф с ледове вътре, които се захранват са 12в. За съжаление захранването е зад шкафа и е недостъпно. Мога само да хвана кабелите на изхода. Искам да добавя още ледове , но нямам представа колко ампера е захранването. Т.е. дали ще издържи , ако му добавя още 2-3 метра лед лента. Има ли начин да измеря с мултицет максималната мощност, която може да предостави захранването ? :?
hidrazin - майстор
Може. Почваш да го товариш и като гръмне примерно на 150W значи е било някъде около 120W.
Другия вариант е да си намериш касовата бележка или кутийката му (ако е имало такава).
:partyman:
topche - напреднал
пет май 28, 2021 12:44 pmhidrazin написа:
Може. Почваш да го товариш и като гръмне примерно на 150W значи е било някъде около 120W.
Другия вариант е да си намериш касовата бележка или кутийката му (ако е имало такава).
:partyman:
Да, благодаря ти за отговора, но не е това целта.
С други думи, ако игнорираме иронията - не може , така ли да разбирам ?
velas - специалист
пет май 28, 2021 12:51 pmtopche написа:
не може , така ли да разбирам ?
Може, само ако има защита срещу претоварване...
kozl - майстор
пет май 28, 2021 12:51 pmtopche написа:
пет май 28, 2021 12:44 pmhidrazin написа:
Може. Почваш да го товариш и като гръмне примерно на 150W значи е било някъде около 120W.
Другия вариант е да си намериш касовата бележка или кутийката му (ако е имало такава).
:partyman:
Да, благодаря ти за отговора, но не е това целта.
С други думи, ако игнорираме иронията - не може , така ли да разбирам ?
Може и да може, както писа:
velas написа:
пет май 28, 2021 12:51 pmtopche написа:
не може , така ли да разбирам ?
Може, само ако има защита срещу претоварване...
Или мое би като се следи Т на транзисторите в захранването и се ползва променлив товар с плавно регулиране на натоварването :?
topche - напреднал
хора, казах ви че нямам никакъв достъп до захранването. Ни транзистори, нито нищо. Аз ако го виждам , ще прочета какво пише на него.
Мога само да хвана + и - от стърчащите кабели
hidrazin - майстор
Трябваше още от първия отговор да си "стоплил" - не, не може.
:partyman:
kr1100 - майстор
пет май 28, 2021 2:35 pmtopche написа:
хора, казах ви че нямам никакъв достъп до захранването. Ни транзистори, нито нищо. Аз ако го виждам , ще прочета какво пише на него.
Мога само да хвана + и - от стърчащите кабели
Вземи премести шкафа , какво толкова трудно ?? Има инструменти вече кеф ти ъглошлайф, къртачи, циркуляри и т.н.
krasi92 - майстор
вариант 1 добавяш си метрите и ако издържи е супер.
вариант 2 още едно захранване и метрите и всичко си работи.
има ли желание има и начин.
barakuda - специалист
Aми започни да го натоварваш плавно,и мери напр.почне ли да кляка,значи е на границата и върни малко назад.ама там зад шкафа какви условия има за нормално охлаждане???
  • 1
  • 2

Тема "12v захранвне мощност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: