От мобилни телефони до цифрови камери
шоп - майстор
Здравейте, правя ремонт на етажа на сина и той много иска осветлението в хола да е с димиращи лунички.

Купих лунички 99LED732 LED крушка Elmark димируема, GU10, 6 W, 25000 h , 2700 k и ключове Ключ димируем Livolo, Сензорен, Стъклен, Черен

Луничките в хола се захранват от две места. Съответно от единия ключ се управляват 11 лунички, а от другия ключ 17 лунички.

Обаче нещата не се развиха ( засега ) добре. Луничките примигват все едно някой заварява, даже много по силно изразено примигване.
Ключовете управлявад до 5А така, че не би трябвало да има проблем. Дори и само 1-2 или 3 лунички да съм монтирал-пак мига.
Напрежението си е заковано на 230-232 волта.

От къде може да е проблема?
Кое да върна или кое да заменя първо?
Благодаря!
brum - майстор
Пробвай с нормален евтин димер. Залагам, че луничките са проблем.
nork - специалист
пон май 31, 2021 8:32 ambrum написа:
Пробвай с нормален евтин димер. Залагам, че луничките са проблем.
+1 :supz:
Имах подобен проблем, но с евтини димируеми крушки. Смених ги с висок клас "маркови" и всичко заспа.
От рам пък изсипах една шапка пари за крушки и лунички, но сега освен в банята светлината е еднаква навсякъде, а бонуса е 5г гаранция.
шоп - майстор
6.85лв струва една луничка.
не е малко, не е и много. Има и по-скъпи, но каква е гаранцията, че и там няма да има греда?
nikolov333 - майстор
Майката му е с пробване..
kozl - майстор
може да пробваш с една от крушките да е халогенна.
Моите димери не са за LED и точно така се получава. Но съм заложил на 10 бр една халогенна и докато е здрава и свети няма премигвания.
шоп - майстор
ще пробам този вариант още днес
brum - майстор
На LED димерите кое им е по-различното? Че съм накупил едни лунички дето са LED и си работят с нормален димер ключ с триак без мигане.

Та на тези конкретно знам как им работи драйвера. Гледа в кой момент се включва захранването от триака и определя тока. И държат почти постоянен ток през светодиодите с минимални пулсации. Имат драма разбира се - ако пуснеш 30 лунички на веднъж има голям пусков ток. Обаче специален димер за LED крушки не знаех, че има...


ПС: прочетох.Вярно, че има разлика. Интересно моите лунички как работят с димер за крушки с нажежаема жичка...


ПС2: Оказа се, че димера с който съм пробвал е за LED. А аз го товаря с 2 халогенни крушки с обща мощност 260 вата :) .
шоп - майстор
Благодаря на всички включили се!
Най-вече на @kozl за съвета за смяната на една луничка.
Смених само една луничка във веригата пак с димираща се и ЛЕД и проблема изчезна:-)))

Тема "Проблем с димиращи лунички и ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: