От мобилни телефони до цифрови камери
barakuda - специалист
Съответния регулатор работи с 8-38V входно и 0-36V изходно напр.Въпросът ми е:ще се товари ли различно ако на изхода ползвам 10V/5A консумация,а на вх.имаме 12V и 38V в другия случай?
petromaniq66 - специалист
Няма да се товари повече - напротив ще се покачи ефективността пренебрежимо малко.
kozl - майстор
вт юни 08, 2021 6:03 pmbarakuda написа:
Съответния регулатор работи с 8-38V входно и 0-36V изходно напр.Въпросът ми е:ще се товари ли различно ако на изхода ползвам 10V/5A консумация,а на вх.имаме 12V и 38V в другия случай?
Според горното описание този регулатор би трябвало да е на принципа на ШИМ трансформация. Според зависи от схемата на преобразуване, логически отговора е да. След като на изхода има товар с констани напрежение и ток, то при промяна на напрежението във входа ще се променя и входящия ток. И понеже товаренето на преобразувателя е от остатъчната в него енергия, която е резултат от съпротивлението на елементите му, то логично е да се приеме, че при по-големия входящ ток товаренето на преобразувателя е по-голямо.
Обаче моята фантазия ми подсказва, че е възможно да се направи такъв регулатор на напрежение, при който остатъчната енергия в регулатора да е константа. Това на практика означава, че без товар регулатора ще хаби енергия колкото при пълно натоварване, което пък ми се струва нелогично :?
AAsat - специалист
Тука има разследване по въпроса
https://mysku.ru/blog/china-stores/38587.html

Тема "step-down регулатор на U" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: