• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
radius - майстор
Здравейте,
Отскоро се появи едно светло петно на екрана. Явно нещо с подсветката е, като възможните причини са 3 и са все вероятни:
1. Дошло му е времето
2. Малкия го е ударил на това място
3. Токов удар (сменят ни ел. мрежата).
Аз залагам на 1 и 3, какво мислите?
Прикачен файл:
viber_image_2021-07-31_14-14-16-524.jpg


Гледам продават комплекти ленти за подсветка, нужно ли е да се взима цял комплект или е достатъчно само проблемната лента да се смени?

Ако има значение, модела е LG50LF652V

P.S. Сега се чудя, ако е изгорял защо пък да свети ярко. Сега ми се струва по-вероятно вар.2 - от удара да се е разместила лещата пред диода и да не разсейва правилно светлината...
zdravcho - специалист
Аз бих предположил 2 :-D
Изглежда да има и по-тъмна ивица и пак по-светла ивица около светлото кръгче - като да са деформирани разсейвателните слоеве.
radius - майстор
Ще изчакам малко мнения, но ако е така, ще разкостя ТВ-то и ще опитам да наместя оптиката. Стига да е обратим процеса :roll:
zdravcho - специалист
Би трябвало подсветката да е странично разположена, не отзад. Ако ти се занимава отвори го и виж там където е петното, отзад на дисплея дали няма нещо, което да го притиска точно там, или нещо от платката да го нагрява на това място.
ESPACE - майстор
Отлепила се е лещата пред диода. Няма странична лента, модела е с direct LED подсветка, не е EDGE.
radius - майстор
Баш си е задна като гледам клиповете.
Прикачен файл:
лг.jpg
лг.jpg (44.1 KиБ) Видяна 937 пъти
Espace, и аз така си го представям, сега ще привиквам нинджата на обяснение .


Между другото модела е с доста дразнещо петниста подсветка, но това не го видях като го купувах (а си бях направил една флашка с тест картини :toimonster: ).
ESPACE - майстор
Не е виновно детето, ако изчакаш още и други ще паднат. Купи си подходящо лепило и ги почвай.
radius - майстор
Е, аз само проучвам причината. Искаш да кажеш, че сами се отлепят след време ?
Какво е това подходящо лепило, цианакрилатно или някакво специално?
ESPACE - майстор
От загряването се отлепят. Относно лепилото, B-7000 ще ти свърши работа.
radius - майстор
съб юли 31, 2021 4:45 pmESPACE написа:
Не е виновно детето, ако изчакаш още и други ще паднат. Купи си подходящо лепило и ги почвай.
Сега нямам време, обаче ме впечатли пророчеството ти :axe:.
Тая вечер си имаме 2 светулки.
Прикачен файл:
IMG_20210805_214517.jpg
Новата е точно под старата и е с резки граници, видно от снимката
След нежно потупване границите се размазаха и нещо изпадна. Оченевидно лещата се е свлякла на дъното и сега двете петна са като горното. Голямо шоу, гледам с емоция вече тв-то.
  • 1
  • 2

Тема "LG LED TV подсветка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: