От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте! Имам малко по-различен въпрос относно електрониката на телевизора. Трябва ми хитро и умно решение как да се преборя със съседи, които не спират да си увеличават телевизора. Всичките нормални решения като разговори, полиция и т.н. не работят. Телевизора им е точно на стената, която е обща с нас. Търся някакво устройство или начин, с което да мога да им или контролирам или разваля работата на ТВ-то. Мислел съм и дупка в стената да стигна до контакта им от другата страна, но това естествено е фанстасмагория. Сега мисля нещо свързано с магнит, но трябва да е сигурно 1 на 1 метър, за да повлияе на каквото и да е зад тухлена стена. Ако някой може да ми даде някакво решение как той се е преборил по по-умен начин ще съм благодарен!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 27, 2021 8:37 pmrathiot написа:
... Ако някой може да ми даде някакво решение как той се е преборил по по-умен начин ще съм благодарен!
10 квадрата ПОДХОДЯЩА изолация на твоята стена + гумена подложка под телевизора на съседите

По конкретното ти питане - забий топлийка в кабела им и срежи стърчащите краища...
krasi92 - майстор
Аз за целта бих си купил мощна колона от преносимите и ще пускам музика каквато не обичат.Естествено колоната залепена до стената.
brum - майстор
Мизери ако ще правиш - варианти бол. Сваляй му бушона, режи му кабела за телевизията, пускай по-силно твоят телевизор. Че даже имаше едни говорители дето се монтираха директно към плочата и свиреха през бетона (или нещо такова - мощен електромагнит и мощен усилвател).

А за решаването на проблема си има и редовни подходи. Събрание на входа, оплакване и дружно го гоните. Или дебела звукоизолация по стената.
muhala - майстор
Предполагам, че става дума за апртамент ново строителство със стени от гипсокартон. Стената гаранция не е мазана.
Ако е така предлагам, сваляне на картона, измазване със варово-циментна мазилка, конструкция за гипсокартон с пореста гума по UD профилите, и на окачвачите, 2х12,5мм гипсокартон от червения, след това система за зукоизолация.
Последна промяна от muhala на пон сеп 27, 2021 11:48 pm, променено общо 1 път.
brum - майстор
Преградни стени между два апартамента от гипсокартон правят ли се?
muhala - майстор
пон сеп 27, 2021 11:46 pmbrum написа:
Преградни стени между два апартамента от гипсокартон правят ли се?
Не. Преградната стена е немазана тухла + ГК от двете страни.
gogo7777 - майстор
пон сеп 27, 2021 8:37 pmrathiot написа:
Здравейте! Имам малко по-различен въпрос относно електрониката на телевизора. Трябва ми хитро и умно решение как да се преборя със съседи, които не спират да си увеличават телевизора. Всичките нормални решения като разговори, полиция и т.н. не работят. Телевизора им е точно на стената, която е обща с нас. Търся някакво устройство или начин, с което да мога да им или контролирам или разваля работата на ТВ-то. Мислел съм и дупка в стената да стигна до контакта им от другата страна, но това естествено е фанстасмагория. Сега мисля нещо свързано с магнит, но трябва да е сигурно 1 на 1 метър, за да повлияе на каквото и да е зад тухлена стена. Ако някой може да ми даде някакво решение как той се е преборил по по-умен начин ще съм благодарен!
Можеш ли да се биеш?.. .
muhala - майстор
Не мисля, че това е решението.
Ако хола на комшията е залепен за спалнята на потърпевшия и стените са каквито предполагам (немазана тухла + ГК)... тогава с какво ти е виновен човека с телевизора ?
Спах общо около месец по новостройки на почивки. Там се чува отчетлив говор, телевизори, пръдни, затваряне на гардероби и т.н. Колкото и да се внимава, шума се пренася по шибания ГК.
вт сеп 28, 2021 12:03 amgogo7777 написа:
пон сеп 27, 2021 8:37 pmrathiot написа:
Здравейте! Имам малко по-различен въпрос относно електрониката на телевизора. Трябва ми хитро и умно решение как да се преборя със съседи, които не спират да си увеличават телевизора. Всичките нормални решения като разговори, полиция и т.н. не работят. Телевизора им е точно на стената, която е обща с нас. Търся някакво устройство или начин, с което да мога да им или контролирам или разваля работата на ТВ-то. Мислел съм и дупка в стената да стигна до контакта им от другата страна, но това естествено е фанстасмагория. Сега мисля нещо свързано с магнит, но трябва да е сигурно 1 на 1 метър, за да повлияе на каквото и да е зад тухлена стена. Ако някой може да ми даде някакво решение как той се е преборил по по-умен начин ще съм благодарен!
Можеш ли да се биеш?.. .

Тема "Странен въпрос свързан с телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: