От мобилни телефони до цифрови камери
Alpha - специалист
Здравейте,

Оказва се, че смяната на акумулатор на врата Solid iDoor е 88 лв.
Някой наясно ли е къде се намира точно батерията, за да видя каква е и да (се опитам) я сменя?
Знам само, че е 12V, 1.3 Ah.

Мерси!
sokolov.91 - майстор


От седма минута пусни видеото. Като гледам акумулатора най вероятно е от горе на вратата, защото ако е от долу ще трябва да се свали крилото за да се смени, а не ми се вярва.
velas - специалист
Точно отдолу е акумулатора, според кадъра в 8:30 мин. Вижда се дупката на пантата накъде е.
Сигурно и затова е такава цената...сваля се цялото крило.
XpacTa - специалист
Това значи ли, че електронните врати на Solid55 нямат възможност за падащ праг?
Alpha - специалист
вт дек 07, 2021 10:28 amXpacTa написа:
Това значи ли, че електронните врати на Solid55 нямат възможност за падащ праг?
Отгоре е акумулатора. Не отдолу. Не съм го свалял още, но определено е там, и на видеото си личи.
XpacTa - специалист
А вратата има ли захранване от мрежата (220 волта)? Въпроса е има ли риск да загуби някакви настройки като свалиш акумулатора. Може би си струва първия път да дадеш парите и да видиш какво точно правят.
Alpha - специалист
ср дек 08, 2021 11:31 amXpacTa написа:
А вратата има ли захранване от мрежата (220 волта)? Въпроса е има ли риск да загуби някакви настройки като свалиш акумулатора. Може би си струва първия път да дадеш парите и да видиш какво точно правят.
Цената вече е към сто кинта. Определено е по-добре да се викне сервиза, да. Няма как да знаем какви изненади има вътре. Като се сблъскаш със Солид неминуемо мнението ти се срива. Въпреки това, като цяло, имат добри решения. Поне по-евтини от италианските и испанските, ако не друго.
brum - майстор
За това време щях да съм погледнал над вратата и да видя има ли лесен достъп до акумулатора. Ако достъпа позволява да се смени лесно щях да вържа 12V за да обезопася смяната и да не остава електрониката без батерия. Силно ме съмнява, че тази стъпка е нужна но е лесна и гарантира безпроблемна подмяна.

Вратата няма как да няма 220V захранване. Този акумулатор ще захрани вратата за няколко дни до седмица.
Alpha - специалист
ср дек 08, 2021 12:45 pmbrum написа:
За това време щях да съм погледнал над вратата и да видя има ли лесен достъп до акумулатора. Ако достъпа позволява да се смени лесно щях да вържа 12V за да обезопася смяната и да не остава електрониката без батерия. Силно ме съмнява, че тази стъпка е нужна но е лесна и гарантира безпроблемна подмяна.

Вратата няма как да няма 220V захранване. Този акумулатор ще захрани вратата за няколко дни до седмица.
Естествено че има, нали трябва да влиза ток отнякъде. Това не стои като въпрос. По-важното е какъв капан против намеса са сложили, и кой не си е свършил работата по веригата, щото нещата ги правят колкото до ги издадат, за сервизиране не се мисли толкова. Лично мнение. А като не съм електричар, трябва да съм доста зле да тръгна да барам нещо дето не ми е работа.

И не - достъпа не е лесен, трябва да се свалят уплътнения и рамки. Вероятно за обучен техник с опит това са 2-5 мин. работа.

Тема "Смяна акумулатор на блиндирана врата с ел. брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: