От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
пон дек 27, 2021 7:41 ampreslav написа:
На мен пък стикерът си ми харесва, какво му е на чипа, как иначе Жигулки, Москвичи, Трабанти и т.н. ще имат нещо електронно в себе си - сега всички ще минат чип-тунинг и ще продължат да си пърдят на воля до тоталното си разпадане.
То и идеята за паспортизация на сградите много ми харесва, особено ако се направи както прославутото "саниране" - нямам собствено жилище, ама съм платил на минимум двама безработни да им санират панелките.
Прословутото саниране е прогрома за повишаване на енергийната ефективност. Като притурка към програмата се допускат някои дейности по саниране, които не са свързани с ЕЕф.
Обаче тръгна му името саниране. То първоначалната идея беше за предимство на панелните сгради, но.....

И все пак има ли чипове в тези стикери и ако да как се разчитат :?
В първото мнение имаше питане на каква честота работят :? Този въпрос предполага ли, че чиповете работят като транспондери :? Ако тъй, от какво разстояние могат да бъдат разчетени?

Примерно за паркиране в зоните ако се ползва SMS ще проверят от разстояние, достатъчно да различат номера на МПС. Но ако ползвам талон с нанесени от мен дата и час проверката може да стане само от непосредствена близост.

Иначе и аз съм на мнение, че стикерите за категориите на МПС-тата се дублират с информацията към рег.номер. И при условие, че камера ще проверява, а това как да се разбира, че камерата ще проверява всички номера или ще търси определини стикери. Ако не открие стикер - глоба. Е да ама ако нема стикер глобата как :? Па требе камерата да е прочела номера ми се чини :? И ако тъй ко е тва - двойна подсигуровка или както беше натъртено вече, нечия осигуровка :?:

И при "санирането" и при стикирането общо е тва, че се почва с некъв замисъл и се продължава с интереси :-D
lyubohar - майстор
пон дек 27, 2021 7:11 amLazarGanev написа:
но не съм толкова навътре в нещата, Нали се сещаш, че това не е измислено в Бг, така вероятно е и в голяма част от Европа, а където не е - ще стане.

Дали е измислено някъде не знам.Всеки случай в Испания(където съм в момента)не виждам подобни стикери.
И да има нещо подобно вероятно е свързано с данни получени от регистрационния номер.
А ние се пишем по големи католици от папата,но свързано с прибирането на едни пари!От "наши"хора!

Дясната кола Ситроен е поне на 50г.Тя би трябвало да има задължително стикер.Но няма!

Прикачен файл

20211227_100514.jpg
Димитър....... - специалист
Едва ли е толкова сложно Kozl,ако имаше чак такива чипове щеше да струва много повече тоя стикер.Аз доколкото знам,в нашия град има камери на всички входове и изходи,и засичането ще става по този начин-камера на вход ти е засякла номера че си влязъл неправомерно в града(то трябва и паркинги да има извън града ама друга тема),и ти идва честитка след време,или ако те спрат за проверка.А иначе в стикито има нищо повече от бар код като в магазините,та като те спре някоя проста ушанка с четец да ти разчете квото го интересува.Замисъла не е лош,ама като изпълнение... :?Може пък и да греша,знам ли...
hidrazin - майстор
пон дек 27, 2021 7:11 amLazarGanev написа:
Нали се сещаш, че това не е измислено в Бг, така вероятно е и в голяма част от Европа, а където не е - ще стане. Но дори и да няма отделна база за еко информация, а да я пришият към номера, то пак тази информация ще важи за една година, а няма да се гледа информацията от талона на колата, т.е. от завода производител. И техническия преглед няма да стане по-евтин, т.е. не стикерът оскъпява прегледа, а самия тест за категоризация!
Лазаре, пак се изходи неподготвен. :-D Не само се сещам ами и знам че тва дето си написал не отговаря на истината.
Ай да вземем няколко големи европейски държави а?
ГЕРМАНИЯ:
- от над 10 години имат ТРИ цвята екостикер - зелен, жълт и червен. Издава се еднократно (безсрочен) според данните в талона - ЦЪЪЪК
ФРАНЦИЯ:
- имат ПЕТ цвята стикери. Издава се еднократно (безсрочен) според данните в талона - ЦЪЪЪК
АВСТРИЯ:
- има ШЕСТ цвята стикери но са само за N1, N2 и N3 (товарни) и не са задължителни а само ако ще ходиш в някоя от 6-те екозони.
Издава се еднократно и е (безсрочен), с неограничена валидност. ЦЪЪЪК
Да показвам ли и за другите държави дето въобще има такъв или сам ще се сетиш???
И другото ти твърдение че прегледът оскъпявал не е вярно.
Прегледът е същия както и преди а разликата е "модерният" и скъп стикер + новото устройство за кодиране на чипа в стикера.
У нас нарочно е заложено на скъпа система вместо цветни стикери които могат да се разчитат без никакво специално оборудване.
Заложено е и ежегодно преиздаване на ненужния стикер с цел гарантирана, многогодишна печалба.
Така че ... ще има да вземаш. :lol:
:partyman:
MamaMy - майстор
Не знам ако има в стикерите радио чип, това колко ще оскъпи стикера. При положение, че в Метро преди 10 години си купих дънки за 20 лв. с които пищях във всеки магазин на изхода заради етикет с пришит чип. Ако чипа е струвал 10лв, то дънките са били на цена съвсем като рови-рови. Друг пример: Радио чипове за входна врата тип ключодържател. Щом в БГ са по 69 ст, колко ще оскъпят стикерите ако се поръчат на едро от Китай?
Christo - майстор
Хората, които карат коли по на 20 и повече години, не си купуват нови коли, не защото не искат, а защото не могат! Ако поредната евро измишльотина наистина се приложи, на управляващите ще им е последният мандат. Все пак, партията на бедните у нас е най-масовата.
MamaMy - майстор
Спокойно! Народа може да е беден, но масово е прост. Управляващата партия ще си смени името и овцете пак ще гласуват за нея. Все пак БКП или поредната нейна фракция пак е на власт. Това е поредното доказателство. А гласоподаватели постоянно ще има. Всяка година се пенсионират хиляди и половината вече са изкукали.
Единственият начин да имаме читави управляващи май е само военна хунта.
hidrazin - майстор
пон дек 27, 2021 8:55 pmMamaMy написа:
При положение, че в Метро преди 10 години си купих дънки за 20 лв. с които пищях във всеки магазин на изхода заради етикет с пришит чип. Ако чипа е струвал 10лв, ...
Не е било етикет с чип. Нещо си се обАркал. Били са акустомагитни и НЕМАТ чип, нема програмиране.
Ама все тая. За цената е важно на кой наш човек е отредено да си напълни касичката и да на'рани семейството и родата.
В случая поръчката е за 1 500 000 годишен тираж на цена 6.80 лева от производителя - нашия човек.
Същия де'т печаташе винетките, част от изборните бюлетини...
И цената няма нищо общо с това на каква цена можеш да намериш RFID чипове, стикери ... Ако щеш и на 0,5 стинки - все тая.
Човека и родата са гладни и това не е добре. Трябва да им се осигури храна за по няколко милиона годишно на човек.
Иначе ще заслабнат и мое да се гътнат от глад.
Заеби че дори КПКОНПИ дето обикновено е сляпа вида мошеничеството - ЦЪЪЪК
Така че айде малко по-сериозно и по-подготвено? :-D
:partyman:
P.S. И пак бъркаш - за военната хунта. Няма кой да я направи.
Едно от първите неща за да влезем в еврогейския съюз беше да си унищожим армията.
И разбира се под вещото ръководство на ХВАЩ и с подкрепата на държавни престъпници като оная скумрия Паси, Свинефермов (свинаров) и още знайни и незнайни радетели за БГ...
Накратко - армия вече нямаме. Няма и кой да направи военна хунта. Ферщензи? :lol:
MamaMy - майстор
За армията си прав, но за чипа не си. Аз лично го изрязах от дънките и му направих дисекция. Чип та дрънка. Сигурност 100%.От тия по 21 ст :-D
hidrazin - майстор
пон дек 27, 2021 11:47 pmMamaMy написа:
За армията си прав, но за чипа не си. Аз лично го изрязах от дънките и му направих дисекция. Чип та дрънка. Сигурност 100%.От тия по 21 ст :-D
Хич и не се опитвай да ме гъбаркаш ... направил му бил дисекция...
Тоя модел не стават за тъкани щото са стикери и няма проблем да ги отлепиш.
Преди 10 години чип за смотани дънки - друг път. Кога тати ... и знаеш нататък.
Ама това с нищо не променя фактите - всички методи и консумативите са безкрайно евтини.
ИЗВОД - мошеници, съъъър...
:partyman:
P.S. Не виждам нищо лошо Белене пак да го напълним с такива.
Ще чукат павета и ще правим с тях ретро-еко магистрали ... :-D

Тема "Екостикер с чип" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: