От мобилни телефони до цифрови камери
2v6 - майстор
Забелязах една лепенка зад огледалото няколко дни след ГТП.
Ясно - вече колата е чипирана с екостикер.
На каква честота работят тези екостикери?
Димитър....... - специалист
В обозримо бъдеще с цел екология като решат от общината:утре и другиден няма да влизат коли в центъра с евро 2(примерно),ще ги разчитат камерите и който наруши-духа супата,така е в някой западни държави-тука незнам как ще стане това.Ако се притесняваш че с този стикер ще те наблюдават и следят "извънземните" -няма да стане... :-D
MamaMy - майстор
Има някаква далавера, но не била в чиповете. Далаверата е в стикерите. Всеки един струва по 20лв. Ако имаме 2 000 000 коли по 20 лева и те ти далавера. С 40 милиона за какво да се занимаваш с друго... имам предвид работа. Да работят будалите и вярващите в чипове и извънземни. :-D
lyubohar - майстор
Поредното издояване на раята.В документите на всяка кола е записано какво евро е.
Като минават на преглед нали уж мерят газове.
Същата работа и с документите на блоковете.
Във всяка община си има документация на всяка построена законна сграда.
Нещастна държава!
LazarGanev - "Велик майстор"
нед дек 26, 2021 7:13 pmlyubohar написа:
Поредното издояване на раята.В документите на всяка кола е записано какво евро е.
Няма много общо между Еврото и Екото
нед дек 26, 2021 7:13 pmlyubohar написа:
Същата работа и с документите на блоковете.
Във всяка община си има документация на всяка построена законна сграда.
Нещастна държава!
Глупости говориш. За тези сгради, които имат паспорт, няма да им се иска повторно, естествено!
lyubohar - майстор
Колега,сигурно още те държи изпитото от Коледа,или имаш лична изгода.
Кажи сега кое не е общото между Евро(не валутата)и еко стикерите?
Моята кола е 2019г.евро 6 например.И защо трябва да и вадя екостикер?!
Както камерите четат номерата и получаваш глоби,така и по номера може да се разбере колко и е еврото.
Ако изобщо тази мярка е необходима и решаваща замърсяването!
И дай линк кои сгради имат паспорт и кои ще трябва да си вадят?
В наредбата пише,че сградите построени след 2007г.си имат.
Обаче останалите 99% нямат.И ще бъдат издоени!
Чува се,че това изискване ще отпадне,но в тази държава нищо не е сигурно.
LazarGanev - "Велик майстор"
А може ли да си продал катализатора си или да са ти го откраднали? Малко ли коли са с премахнат катализатор? В талона може да си пише всичко, но твоята да не покрива нищо, тъй че какво пише в талона може да няма нищо общо с реалността :cool: .
А за сградите - новите си имат паспорти, защото са ги хванали навреме и са си ги платили, за да им издадат разрешението за ползване, а старите защо да не си платят, за да им се издаде? Безплатно ли да бъде, за сметка на бюджета ли? Аз не съм навит да взимат от моите пари за паспорта на твоята сграда :cool:
hidrazin - майстор
нед дек 26, 2021 11:36 pmLazarGanev написа:
А може ли да си продал катализатора си или да са ти го откраднали? Малко ли коли са с премахнат катализатор? В талона може да си пише всичко, но твоята да не покрива нищо, тъй че какво пише в талона може да няма нищо общо с реалността ...
На тоя принцип може ли да си продал катализатора си или да са ти го откраднали на следващия ден след като са ти залепили тъпия стикер.
Все тая.
В стикера има информация която всеки катаджия може да провери с таблета си само по регистрационния номер.
Същото може да направи всяка камера за скорост или тези на АПИ пак само по регистрационния номер.
Стикера има валидност една година. После минаваш преглед за нов стикер който е напълно излишен.
+ напълно излишните милиони които ще се дадат за допълнителни устройства за разчитане на стикерите.
Минаваш преглед и ЕКО категорията ти я пишат към рег. номер. За къв чеп ти е тъпия стикер?
Аааааа...... сетих се. За да може Петър Кънев и семейство да вземат едни 300 милиона.
Това му било компенсация че вече две години не печата винетни стикери и поради това губел 17 милиона годишно.
Пари които явно смята за полагащи му се пожизнено... :-D
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Съгласен съм, че информацията от еко стикера може да се добави към общото досие на колата, което се намира в базата данни на полицията и може да се прочете чрез рег. номер, но не съм толкова навътре в нещата, за да ти отговоря категорично, защо се налага да има отделна база данни за еко характеристиките на колата. Само предполагам, че до втората база могат да имат достъп по-широк кръг от хора - например Община, еко. организации и т.н., които не трябва да бъдат допуснати до всички данни, които има полицията. Нали се сещаш, че това не е измислено в Бг, така вероятно е и в голяма част от Европа, а където не е - ще стане. Но дори и да няма отделна база за еко информация, а да я пришият към номера, то пак тази информация ще важи за една година, а няма да се гледа информацията от талона на колата, т.е. от завода производител. И техническия преглед няма да стане по-евтин, т.е. не стикерът оскъпява прегледа, а самия тест за категоризация!
preslav - майстор
На мен пък стикерът си ми харесва, какво му е на чипа, как иначе Жигулки, Москвичи, Трабанти и т.н. ще имат нещо електронно в себе си - сега всички ще минат чип-тунинг и ще продължат да си пърдят на воля до тоталното си разпадане.
То и идеята за паспортизация на сградите много ми харесва, особено ако се направи както прославутото "саниране" - нямам собствено жилище, ама съм платил на минимум двама безработни да им санират панелките.

Тема "Екостикер с чип" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: