От мобилни телефони до цифрови камери
kr1100 - майстор
нед яну 23, 2022 12:34 pmradius написа:
Голямо търсене падна на тоя ултрамакс, ама явно имаш предвид Ултралукс. Най-лесно ще е да сменя захранването с такова за лед и да сложа още 2 лед луни ( общо са 3), хем ще стана клас А++ инше взема медал.
[/quote

Да извинявай , моя грешка. Пиша и бърборя по ГСМ и съм сбъркал.
brum - майстор
12V халогенни лампи ги разкарах преди много време от баните. Последните 6-7 години карам на лунички на 220V. Мислих за безопасеност, ама реално тия лунички са зад стъкло, а стъклото е с гумена лента да прилепва плътно по гипсокартона. Шанса да се намокри нещо е ако тръгне теч от горе, ама дали луничките или захранването ще се намокри все е тая.

С трансформаторите драмата ми беше, че вземах преоразмерени по 300 вата и ги товарих на 200 вата (4 лунички по 50 вата), а те горяха. И ми писна в един момент.

Сега сме директно на тела дето са със захранване на 220V. Всяко тяло със собствено захранване. Специално за мокри помещения правени. И те си имат някакво уплътнение по ръба.

Та ако ти писне да се бориш с 12V лунички мини на 220V. Избора е по-голям и по-лесно можеш да намериш читава.
radius - майстор
Спестих си много "весела" изненада, която щеше да ме чака след подмяната на всичко по осветлението.
Днес се замислих защо от 2 еднакви захранвания, едното ще бълва смущения, а другото не и както си мислих и се сетих, че над мивката има русенско шкафче с вградена лед лента и смущението е от неговото импулсно. Голяма кретения щях да сътворя. Ей го виновника:
Прикачен файл:
IMG_20220124_152427.jpg
IMG_20220124_152427.jpg (32.38 KиБ) Видяна 397 пъти


Предполагам струва 2лв, та не знам какви филтри да му правя, по-скоро някое да препоръчате подобно дребно, или някое трансф. адаптерче с изправител ще навра в краен случай.


По въпроса с радиото и антената съм в застой, иска ми се да е със стайна антена, ягита са за в краен случай , ако не ми се получи задоволителен сигнал, но подозирам, че ще успея и с вътрешна антена, защото малко му трябва (някои от радиата си работят ОК).

Тема "2 въпроса за FM радиосигнал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: