От мобилни телефони до цифрови камери
fox_vt - майстор
Здравейте. Отдавна не съм влизал навярно има дискутирано нещо. Препоръчайте ми камери за къща на село. Мисля си нещо със записвачка DVR мисля се казваше. В къщата живее баща ми но аз съм на няколко хиляди километра от там и за целта му трябва нещо дуракоустойчиво. Камерите трябва да са минимум четири като едната задължително въртяща. По добре със кабелна връзка. Като опция ако може да се гледат освен със монитор и със мобилно устройство. Какви типове кабели има за целта, освен коаксиалния. Може би интернет кабел. При мен има въртяща камера всичко във едно със карта памет само свързваш със захранване и гледаш през телефона. Но ако стане проблем вадиш карта бутони ресет и т н а ще бъде на високо. Ако забие уай фай отиде. Какво да търся и да гледам. Ще се купуват онлайн ибей амазон. Има готови комплекти но със стационарни камери. Проблема е въртящата. Нужно ли в дааа има компютър или мъже да се мине само със двр и монитор и може би клавиатура незнам.
resistbody - майстор
вт фев 15, 2022 10:50 pmfox_vt написа:
Здравейте....та.
В кой регион е? Мога да ти препоръчам момче от което взимам техниката на народни цени... предимно втора мотика..
Евтините въртящи камери освен за малка стая и на светло, иначе не стават.... другите са солени.. тея с картата може да пишат и по DVR/NVR но е хубаво да са onvif за съвместимост...
За навън и по тъмно под 4мп забрави да ти хареса какво виждаш.. ако искаш ще ти пусна 2 и 4мп за сравнение..
Камерите вече основно се пускат по "интернет" кабел ,без значение какви са...
Само двр и монитор са достатъчни..
fox_vt - майстор
За Велико Търново е, по точно село на 25 км от там. Сега погледнах пак какво се предлага но съм раздвоен. Специално за въртящите или са много евтини или една е колкото цяла система със четири обикновени. Като изключим тези със коаксиалния кабел другите са доколкото разбрах PoE със интернет кабел. И третия вариант Wi Fi. То е със най ниска цена и най привлекателно като удобство за монтаж и т н. Но ако стане нещо няма да мога да го оправя от далеко. Незнам как стоят нещата ако нещо забие дали само със двр ще се оправи да се ръчка и рутера или трябва и камерите. Друг вариант е въртящата да се замени със две или три стационарни ама става кофти. Като качество не се търси кой знае какво. За да се види както трябва камерите трябва да са доста по хубави. Моята която имам и взех за проба е около 60-70 лв най евтината която излезе като исках да видя какво предлага най евтиното. Като цяло за пред вратата става до към десет метра включително и нощното също е добро но има наблизо улична лампа, явно тя помага също. Но в един момент забива и иска цялостен рестарт махане на картата свързване наново към рутера дълга и широка дейност която не е за възрастен човек. Оказа се от една от настройките във приложението забравих коя мисля че от известието при движение. След като промених няколко неща вече половин година няма проблем. Ама проблема е че имам две седмици да монтирам всичко при него и занимавам и няма време за тестове. Ако нещо откаже....
resistbody - майстор
Моя човек няма да се навие да пътува чак до там за 4 камери..
Хубава ви-фи под 160лв нямаше преди 2 години сега нз как вървят... масово въртящите са безименни ви-фи китайци и ако извадиш късмет имат onvif за да се свърже с Dvr-a
БЯГАЙ от примамлеви оферти особено за китове, почти всички не стават за нищо..

Повечето ми камери са вземани от Емаг, дават най-добра цена при разни промо за хиквижън коаксиални (системите са ми изграждани преди над 10г и не ми се занимваше с подмяна на окабеляването)
krasi92 - майстор
какъв е бюджета по заданието.
fox_vt - майстор
ср фев 16, 2022 9:34 amkrasi92 написа:
какъв е бюджета по заданието.
Ами понеже ще се купуват от ибей или амазон и цените са ми във паунд, гледах комплекти със четири стационарни и двр за около от 150 до към 200 среден клас. Това прави към 500 лв без въртящата камера. За първо начало не ми се иска да вкарвам твърде много пари и системата би могла да се ъпгрейдне по късно със по хубави камери. Ясно ми е че повече пари ще дадат по качествена картина и т н. Но разстоянията също не са малки от единия край до другия са минимум 30 метра та и кабелите също ще добавят перо към всичко. Гледам че освен двр има и nvr и още едно. А на безжичните камери дават 18 -20 метра обхват без стени. Сложна ще е май май.
brum - майстор
За тези разстояние с жични ще ти е по-лесно. Така или иначе трябва да закараш захранване.

В къщата нещата за камерите бяха проектирани като част от ел инсталацията. Пуснах качествени cat 6 кабели и ги закарах до общ PoE switch. Вкарваш един кабел в камерата и хем подаваш захранването, хем я закачаш в мрежата.
inspo - майстор
BGN 52.71 45%OFF | 5MP PTZ Wifi IP Camera 1080P Outdoor 4X Digital Zoom Security CCTV Camera AI Human Detect Auto Tracking P2P Wireless Camera
https://a.aliexpress.com/_m0jNcy8
Аз имам подобна камера пак от алиекспрес.
Досега не е забивала свързана е с wifi и снима доста прилично.Има слот за карта може да се свързва и с кабел.
Тази е 75 лв с безплатна доставка от полски склад.
Имам две камери на отдалечено място където няма хора и понякога рутера забива, друг път забива някоя камера. Решението което намерих е . Рутера го рестартирам с такъв часовник на 24 часа.BGN 9.37 12%OFF | Electronic Weekly 7 Days Programmable Digital Industrial Time Switch Relay Timer Control AC 220V 16A Din Rail Mount
https://a.aliexpress.com/_m0SZkk8 Ако забие на другия ден се оправя. За ресет на камерите съм сложил такъв wifi ключ BGN 10.51 32%OFF | SONOFF Outlets BasicR2 Wifi Breaker Switch Smat Wireless Remote Controller DIY Wifi Light Switch Smart Home Works with Alexa
https://a.aliexpress.com/_mPFJM4k и ако забият ги ресетвам през интернет. За затворени помещения камерки от този тип работят много добре , имат и автоматично проследяване алармират при звук или движение , както ги настроиш. Управляват се през интернет. BGN 38.63 48%OFF | Techage 3MP WiFi Baby Monitor Indoor Wireless PTZ IP Camera Human Detection Home Security Camera 2-Way Audio Video Surveillance
https://a.aliexpress.com/_mNfGQiC. За две седмици може и да ти ги доставят ама не е много сигурно. Тука в олкса ги има на малко по високи цени. Някой ще каже, че са китайски боклуци и не стават. На мен ми вършат работа. Вариант да изгори някоя винаги има, но за тия пари толкова.
И още нещо тия външните камери ги дават ip64 ама по добре гледай да има нещо над нея за да е на сухо.
fox_vt - майстор
[quote=inspo post_id=1095277 time=1645022386
[/quote]
Моята е подобна на първата но 2 мегапиксела. Това за рестартирането на рутера е добре но за камерите какво имаш предвид, прекъсваш им захранването ли със уай фай ключа.
Иначе моята също има вход за лан кабел но аз си мисля че е за интернет ако не ползваш безжичното. По нагоре колегата каза че за да се свърже камера към записващото устройство трябва да има onvif. Относно двете седмици имах предвид че аз ще съм във България за толкова време имам да го измисля почти половин година. Обмислям възможността да сложа само стационарни но със 8 канален двр.
inspo - майстор
Да с wifi ключа изключвам захранването на камерите и така се рестартират. Малките ptz камери работят само с техните приложения през сървър на китайците и евентуално могат директно да се свържат с телефон през wifi. Голямата 5мп ptz може да се свърже с компютър директно по wifi или с кабел без нужда от интернет. Но също има приложение от което може да се командва отдалечено. Двр не съм ползвал там не зная как стоят нещата. Предполагам, че е подобно на свързването с компютър.

Тема "Охранителни камери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: