От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
По спомен моя imax b6 дойде с адаптор 15V 5-6A.
Сега не знам с какъв го използвам (не съм в къщи за да видя).
Но през годините съм го забождал и на 12V адаптор.
:partyman:
brum - майстор
пет дек 30, 2022 10:34 amkozl написа:
Поръчах го и като го платя и получа ще направя опити с него и мисля да отворя нова тема за капацитет на батерии, в която да се споделя опит с подобни устройства.
Обаче за 5W разрдяд при 50Ah акумулатор за кола теста вероятно ще продължи 50/5*12=120 часа :?
50Ah 18650 клетка няма. Ако беше казал какво ще тестваш можеше да има и по-смислени предложения. Примерно DL24 или DL24P е приличен вариант на добри пари.

И на автомобилен акумулатор не му тестваш капацитета при никакви обстоятелства. Веднъж да го разредиш до край и ги пиши пътник.
Последна промяна от brum на пет дек 30, 2022 2:58 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
А оригинални ли ползвате тия Аймакси, че гледам има за 50-60лв копия и 85лв оригинал. Но кое какво е, божа работа. Аз май ще си купя оригинал, но откъде и дали си струва пред копието ?
brum - майстор
Имам оригинален IMAX B6 с вградено захранване на 220V. Не е нищо особено. Има по-малки и добри. Примерно ISDT Q6 Nano. На промоция съм го вземал за 35 долара от Алиекспреса. Има и по-мощни ISDT зарядни - за по 300-400 вата заряд.

И най-използваното в момента е едно дето може да вади до 24A на 60V и е с 1.2kW захранващ блок. То вече е за по-сериозни работи :) . Правено е за лабораторен захранващ блок, но има и режим на заряд на батерии. Riden RD6024.
пет дек 30, 2022 2:58 pmradius написа:
А оригинални ли ползвате тия Аймакси, че гледам има за 50-60лв копия и 85лв оригинал. Но кое какво е, божа работа. Аз май ще си купя оригинал, но откъде и дали си струва пред копието ?
Моя го купих от Варна. Някъде под музея Владислав, преди полицейска школа, от ляво. Купи си истински!
https://hobbyrc-bg.com/
Avas_co - майстор
пет дек 30, 2022 11:05 amDundyTheCroc написа:
19 волта му е много, дават му до 18, аз го храня с мощно на 12 волта.
За разреждане е бавна работата с него, особено за големи капацитети батерии.
По спомени, на горната граница почваше да се цупи за няма нищо, на 18 волта пак мрънкаше, та го подкарах на 16 волта, май 5А.
И аз го карах с 12 волта, но беше слабичко това, което изрових от шкафа, та за целите, за които го бях взел, намерих по-мощно.
Но вече не го и ползвам. Взех си някакво там,, ръг и тръг, преди една почивка. Да си зареждам батареиките на ел. цигарата. Не ми се мота с кабели, за тая глупост.
пет дек 30, 2022 1:35 pmkozl написа:
пет дек 30, 2022 10:45 amAvas_co написа:
С или без захранване го взе?
Че моето, когато го взимах, го пробвах с разни лаптопски от чекмеджето, но не се харесаха. Май все бяха на над 19 волта, не помня точно.
Та взимах някакво друго за целта.
Без. Но нали съм като Плюшкин и търкалят ми се некакви захранвания на 12V до 5A, като не стане с тях ще го мисля.
Би трябвало с такова да нямаш грижи, в книжката си пише, кое как.
На моето му бях издялал температурен сензор за батериите, че заводския се плащаше отделно, или нещо такова.
Трябва да е било с LM35, само трябваше да се внимава с посоката, че при завъртане умираше на момента.
Ако ти е интересно ще снимам.
За варненци върви комплект, без доплащанье.
Ако бъркам, значи толкова ми е било през пеття лева.
Avas_co - майстор
Както обикновено- Бла-бла.
https://bgdrones.com/RC/temperaturen-se ... x-b6-b6ac/
https://etop.bg/%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B ... -imax.html
В Алито го има на 5 долара.
Аре стига си спамил, малко ли са ти мненията, че все се буташ?
Да си го купувам сега, че да ти обръщам сериозно внимание...
Инфлация, стагнация, мутация.........бла-бла. LM или няколко долара?!
Батериите са ми хоби, зарядните фетиш.
Avas_co - майстор
Хайде да не цапаш поредната тема с особата си!
За всички е видно, че си съвременен вариант на Нарцис, а за фетишите ти, ще помоля да не ни съобщаваш.
Малко е ...!

Тема "Как да тествам 18650 литиево-йонни елементи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: