От мобилни телефони до цифрови камери
nеwage - специалист
Здравейте!
Уча се в момента да работя със Sprint Layout, по-точно да преработя едностранна платка в двустранна.
Моля за няколко съвета от човек, който има опит в това.
Прикачен файл:
Заснемане.JPG
MamaMy - майстор
Не разбрах какъв точно е въпроса :?
Не пускай скриншот, ами пусни оригиналния файл!
nеwage - специалист
няколко неща искам да променя:
1. светодиодите са откъм страната на пистите и в момента ги запоявам директно върху тях. Искам да се запояват от другата страна на платката.
2. По възможност пистите за 220V да са от другата страна на платката.
3. На платката има 3 моста, които искам да премахна.
4. има един микробутон, който също искам да се запоява от другата страна.

Прикачен файл

SL375987.JPG

Прикачен файл

NEW x3 V 5 14.02.2022 COR 5 - single board, resized.lay6.zip
(43.92 KиБ) Свален 29 пъти
mironcho - специалист
Освен за тренировка, каква е очакваната практическа полза от промяната?
nеwage - специалист
чет апр 14, 2022 9:54 ammironcho написа:
Освен за тренировка, каква е очакваната практическа полза от промяната?
Имам спейсъри за светодиодите, които точно пасват, но с не мога да ги слагам, защото светодиодите се запояват върху пистите. Освен това има три моста на платката, които са допълнителен труд за поставяне.
Прикачен файл:
IMG_0930.JPG
mironcho - специалист
За мен си е излишен труд да се прави двуслойна платка само заради светодиодите и копчето. Всъщност как си представяш да запоиш копчето на страна елементи, а да го натискаш от страна спойки. Защо просто не обърнеш платката "огледално" и да преместиш диодите и копчето на страна елементи?
Или да си направиш "монтажен спейсър", който да помага само за подравняване на диодите по време на спойката?
А трите моста - представи си ги като три нулеви резистора и не им обръщай внимание. Времето и енергията изхабени в преправяне на платката няма да се изплатят, т.к. няма да допринесат за по-добрата работа на устройството и да му повишат цената.

230V трябва да се отделят не на другата страна, а географски - като оставиш поле без пътечки, което ясно да подсказва, че на платката има опасна зона (както в компютърните захранвания). И двуслойна да е - пак трябва географско разделяне.

Ако е от "спортна страст" по-добре опитай да проектираш изцяло наново платката, като първо набодеш нещата на които знаеш мястото и после всичко останало край тях.
nеwage - специалист
чет апр 14, 2022 7:47 pmmironcho написа:
За мен си е излишен труд да се прави двуслойна платка само заради светодиодите и копчето. Всъщност как си представяш да запоиш копчето на страна елементи, а да го натискаш от страна спойки. Защо просто не обърнеш платката "огледално" и да преместиш диодите и копчето на страна елементи?
Или да си направиш "монтажен спейсър", който да помага само за подравняване на диодите по време на спойката?
А трите моста - представи си ги като три нулеви резистора и не им обръщай внимание. Времето и енергията изхабени в преправяне на платката няма да се изплатят, т.к. няма да допринесат за по-добрата работа на устройството и да му повишат цената.

230V трябва да се отделят не на другата страна, а географски - като оставиш поле без пътечки, което ясно да подсказва, че на платката има опасна зона (както в компютърните захранвания). И двуслойна да е - пак трябва географско разделяне.

Ако е от "спортна страст" по-добре опитай да проектираш изцяло наново платката, като първо набодеш нещата на които знаеш мястото и после всичко останало край тях.
Китайците взимат едни и същи пари за еднослойна и двуслойна платка - затова реших да се възползвам.
Платката е проектирана на Алтиум, от който нямам никаква представа, опитах - изключително сложно е за мен. Светодиодите и другите неща влизат в определени дупки на кутията, които са пробити със шаблон, с точност до милиметър.

Не съм правил никога платки, и това би ми отнело седмици да направя нова и отново да напасвам дупките - това не ми е работата, просто искам да направя малко корекции.

Тема "Имам малко нужда от помощ със Sprint Layout 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: