• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
iliya_i - майстор
пон апр 18, 2022 6:25 pmНиколай650 написа:
Много благодаря за отговорите. Имам да попитам още нещо. Не доуточних, че такива отвори има във всеки апартамент над мен (аз съм на първия етаж, а блокът е панелен с 8 етажа). Понеже тези тръби са в малък килер, където трябва да има задънка, която да ги скрива и ми беше обяснено, че не бива да се затваря, понеже така е било предвидено по дизайн да се проветрява, възможно ли е в панелна сграда така да е оставен отвор?

Отново благодаря.
Не само, че е възможно.
Не само, че е масова практика.
Но дори и е силно препоръчително да не го задънваш. По-горе написах до какви бели може да доведе това.
Но както желаеш. Човек каквото сам си направи и господ не може да му го направи!
пон апр 18, 2022 6:34 pmiliya_i написа:
пон апр 18, 2022 6:25 pmНиколай650 написа:
Много благодаря за отговорите. Имам да попитам още нещо. Не доуточних, че такива отвори има във всеки апартамент над мен (аз съм на първия етаж, а блокът е панелен с 8 етажа). Понеже тези тръби са в малък килер, където трябва да има задънка, която да ги скрива и ми беше обяснено, че не бива да се затваря, понеже така е било предвидено по дизайн да се проветрява, възможно ли е в панелна сграда така да е оставен отвор?

Отново благодаря.
Не само, че е възможно.
Не само, че е масова практика.
Но дори и е силно препоръчително да не го задънваш. По-горе написах до какви бели може да доведе това.
Но както желаеш. Човек каквото сам си направи и господ не може да му го направи!
Ясно, много Ви благодаря.
lyubohar - майстор
Какъв отвор?Имате ли хлебарки?
Бас ловя,че имате.
Единственото решение да се отървете от хлебарки е всичко за е изолирано!
Има си вентилатори за тоалетни,бани,кухни за проветрение.
iliya_i - майстор
пон апр 18, 2022 7:39 pmlyubohar написа:
Има си вентилатори за тоалетни,бани,кухни за проветрение.
А вентилатори против конденз и пробив по тръбите има ли? Предпочитам те да се отвеждат към общите части, а не към моя апартамент.
За препарати против хлебарки знам, че има. Има и сравнително плътни ревизионни капаци.
lyubohar - майстор
Препаратите за хлебарки не вършат работа.Убиваш едни,идват други.
Против конденза-има си изолационни тръби против конденз за В и К инсталации.
На сина тръбите му са вкарани в подобен канал.Имаше конденз и като ги обвих с изолация изчезна.
Моите щрангове са вкарани в стената пак с изолация и няма никакви следи от конденз.
iliya_i - майстор
В случая става въпрос за първи от 6-7 етажа. Да речем, че при него сложи изолация. Ами на останалите 5-6 етажа нагоре?
Та този конденз ще се стича надолу - към него. И много по добре би било ако не се спира при него, а слиза под него. А за проблема с хлабарките, като не вярваш на отрови има и мрежи.
Относно отровите съм доволен от тази: https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010016569
Слагам веднъж годишно.
  • 1
  • 2

Тема "Попълване на дупка между два етажа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: