• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте,

Имах няколко пъти теч. Течът беше оправен, но като погледнах тръбите, открих, че има голям отвор при тръбите между етажите. Ще прикача снимка. Въпросът ми е по какъв начин може да се попълни такава дупка и дали е възможно да се направи само отдолу, тъй като има вероятност съседът да не даде достъп.

Благодаря Ви предварително.

Прикачен файл

Таван, тръби.jpg
fbr - майстор
Има начин. С полиуретанова пяна.
пон апр 18, 2022 11:04 amfbr написа:
Има начин. С полиуретанова пяна.
Това монтажна пяна ли е? Дали може да препоръчате марка? Трябва ли да се прави кофраж?
brum - майстор
Има два типа - такава дето се раздува малко (за лепене) и такава дето се раздува много (за запълване на отвори). По-удачна ти е пяната за уплътнение.

Някой беше питал същото преди време. Имаше предложение да се слага ПУ пяна в торбички и да се пускат в отвора. Това предполагам беше като идея да се премахне нуждата от кофраж от долният край. Представям си го да се сложи пяна в торбичка, да се раздуе и докато е още мека да се намести така, че да не падне на долният етаж.
пон апр 18, 2022 11:17 ambrum написа:
Има два типа - такава дето се раздува малко (за лепене) и такава дето се раздува много (за запълване на отвори). По-удачна ти е пяната за уплътнение.

Някой беше питал същото преди време. Имаше предложение да се слага ПУ пяна в торбички и да се пускат в отвора. Това предполагам беше като идея да се премахне нуждата от кофраж от долният край. Представям си го да се сложи пяна в торбичка, да се раздуе и докато е още мека да се намести така, че да не падне на долният етаж.
Благодаря Ви за мнението, но това е дупка, която имам на тавана, а не е сигурно, че съседът над мен ще даде достъп, ако даде, ще го правя с кофраж, въпросът е, ако не даде как може да се изолира, особено ако може да не тече от моята страна отдолу.
fbr - майстор
Кофраж може да направиш от едно велпапе като да го подпреш отдолу, и направиш дупки във велпапето за маркучето на пяната.
iliya_i - майстор
пон апр 18, 2022 12:30 pmНиколай650 написа:
Благодаря Ви за мнението, но това е дупка, която имам на тавана, а не е сигурно, че съседът над мен ще даде достъп, ако даде, ще го правя с кофраж, въпросът е, ако не даде как може да се изолира, особено ако може да не тече от моята страна отдолу.
Груба грешка в разсъжденията.
Ако го затапиш над теб и се появи теч някъде нагоре по щранговете, със сигурност ще избие на твоя таван.
Ако го оставиш отворено шанса да не избие точно при теб е много по-голям.
lyubohar - майстор
Май раздела е объркан-нерде шрангове,нерде електроника и схеми!
Както и да е.
Първо уточнете шранговете външни ли са,или ще ги вкарвате в кутия.
Баня ли е,или-не.И да затапите,и да не затапите ако има теч ще дойде при Вас.
Ако ги вкарате в кутия ще отиде към пода и в комшиите отдолу.
С пяна ще е добре,защото,ако протече може лесно да се изчовърка и да се ремонтира.
Ако комшията отгоре му се запуши канала на банята при всички случаи
водата ще слезе долу.
Уточнете си заданието,изпълнението с пяна е лесно.
hidrazin - майстор
пон апр 18, 2022 9:21 amНиколай650 написа:
Въпросът ми е по какъв начин може да се попълни такава дупка ...
С поялник, припой и колофон.
И тъй като е на тавана гледай да не ти капе горещ калай по муцуната...
:partyman:
Много благодаря за отговорите. Имам да попитам още нещо. Не доуточних, че такива отвори има във всеки апартамент над мен (аз съм на първия етаж, а блокът е панелен с 8 етажа). Понеже тези тръби са в малък килер, където трябва да има задънка, която да ги скрива и ми беше обяснено, че не бива да се затваря, понеже така е било предвидено по дизайн да се проветрява, възможно ли е в панелна сграда така да е оставен отвор?

Отново благодаря.
  • 1
  • 2

Тема "Попълване на дупка между два етажа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: