От мобилни телефони до цифрови камери
tarlyo - специалист
Колата ми претърпя лек инцидент, който обаче успя да изкърти буксата на компютъра. Има откъснати от платката поне 20 крачета. Взех компютър от същия модел кола, комплект с контактния ключ, обаче имобилайзера не ще да се изключи. Услугата която търся, е да се подменят чиповете на имобилайзера и главния на компютъра, и така се надявам колата да запали. Има ли някой навит да ми свърши работа, срещу заплащане, разбира се.
Изображение
Изображение
Lutchezar - майстор
Няма да стане както го мислиш.
Трябва да се прочетат старите и да се програмират новите. Или евентуално на новия компютър да ти забранят имобилайзера.
За всяка марка, а и почти за всеки модел си има майстори на въпросния компютър.
Ако си само с изкъртени крачета и скъсани писти препоръчвам ремонт.
Алтернативно като си взел поне един ключ, защо не си взел и имобилайзера към комплекта?
tarlyo - специалист
Защо да се препрограмират, като може да се преместят? Взех само комп и ключ, защото мислех, че ще е достатъчно, щом чипа на имото е в компютъра.
Lutchezar - майстор
Казаха ти е в другия форум че на тези древни гъвкави платки запояването и разпояването е с непредсказуем резултат. Рискуваш да започнеш отначало вече с 2 дефектни компютъра.
Докато не е късно поискай си и имобилайзера от комплекта.

Погледнах пак снимките, ако твоето е на втората, не виждам какъв е проблемът да се възстановят връзките на куплунга.
tarlyo - специалист
Поисках го вече. Търся варианти, ако пак не стане. И защо да е с непредсказуем резултат? Ако човек си разбира от работата и има необходимото оборудване, би трябвало да се справи. Има фирми, които се занимават с такава работа. Обявиха ми цена от 250лв за компютър, на който ще прехвърлят чиповете от моя. Скъпо ми идва за стара кола затова търся помощ от познати и по форуми.
Lutchezar - майстор
Изчиташ си специализираните авто форуми, нашите и руските, изясняваш си кое как става и решаваш как ще действаш. Трудно се работи по такива платки, не напразно който е хванал технологията държи монопол и високи цени.
brum - майстор
Ако компютъра е идентичен (и като части, и като мотор за който е правен) трябва да стане с местене на един чип. Поне при ВАГовете беше така. Чипа е едно СМД с 8 крака.

Относно кой може да го направи - хората занимаващи се с "чип тунинг" са запознати с тези проблеми и са наясно с ЕКУтата. Потърси някой около теб и се консултирай. Другият ваирант е автомобилен ключар, но някой по-сериозен, че масовите могат само ключове да правят.
Lutchezar - майстор
При французите е всичко навсякъде записано, навремето само 3ма можеха да прехвърлят и малко повече да изключват имобилайзера. Постепенно повече народ се научи, но тез коли вече не се срещат в движение почти...
Ама параноята с един модел на един автомобил... Няма да седна да търся модел на компютър и автомобил по частична снимка. Там си има лепенка със версиите на софтуера и хардуера дори.

И понеже на автора повечето неща са му скъпи, най-евтино е възстановяването на куплунга. Не мисля че някой ще прехвърля чипове под 50-100 лева, камо ли да държи гаранция ако нещо не тръгне. Може да греша де.
MamaMy - майстор
нед юни 26, 2022 10:41 amLutchezar написа:
... Не мисля че някой ще прехвърля чипове под 50-100 лева, камо ли да държи гаранция ако нещо не тръгне. Може да греша де.
Не грешиш. Този който може да ги свали и запои е инвестирал от 2000 до 10000 лв за сериозна станция. От това фолио не се сваля с обикновена духалка. Все пак тези пари трябва да се връщат. Отделно има и съвсем не евтини консумативи и накрая цената на труда на час на този техник. Само за демонтажите са нужни около 45 минути. Станцията си има процедури които не може да се пропуснат или съкратят. Еми колко според вас взима на час такъв специалист? За 50лв на ден вече и тъмно зелените в наше село не се хващат. Вярно, че не те трябва да са критерии, но има за справка и МНР. :)
lyubohar - майстор
Хм...
Аз бях инвестирал в цигулка повече от 10000лв.Лъковете ми струваха над 5000лв.
Консумативите ми бяха поне 300лв.годишно.
Пенсионирах се преди 6 години със заплата 750лв.и пенсия 360лв.
И това водач на втори цигулки в софийска филхармония!
Ако разбирате какво казвам.
Това става ли за критерий?
Тези майстори искат да си избията инвестицията за нула време!
И аз исках така,ама ми трябваха 40г. трудов стаж!
За едно азпояване 100лв?!
Не,че са нещо в тези дни...

До питащия-наблегнете за възстановяване на буксата.

Тема "Смяна чип на компютър на кола." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: