От мобилни телефони до цифрови камери
MamaMy - майстор
Знаеш ли колко си далеко от това запояване Любо? Сега ще ти потърся някое клипче в тубето да си свериш часовника. Относно твоята заплата спокойно може да я удвоиш като сума. За теб са отделяни още толкова за данъци и осигуровки колкото си взимал на ръка, а и на мен билетите за опера са ми скъпи. Замисли се дали Васко Василев взима колкото теб. И той е цигулар, но не е на суха държавна работа. Когато работиш в някаква институция не си определяш сам заплатата.

PP



Това клипче е доста орязано за да не заспиш докато гледаш. Не са дадени процедурите по настройка на машината според размера на платката, подбор на ситото според размера на чипа и още поне 5-6 неща, но може да придобиеш бегла представа каква е процедурата. Не омаловажавам твоето свирене, но тук солиста си е цял оркестър. Инструмента има комплект още 20-30 лъка, а консуматива не е само струни и колофон. :cool:
Lutchezar - майстор
Тази платка е от преди BGA, но идеята е сходна. Бих подгрял отдолу с 200-250, отгоре с инфрачервен нагревател, някъде 350-400, трябва сплав на Розе или сходна течност за изравняване на температурата, вакум пинсета. Теоретично почти на котлон може да се направи, но не е точно така като опреш до изпълнението, плюс че нямаш право на грешка, никакво прегряване на чипове и платки, никакво нараняване на писти...

В другия форум му предложиха лична помощ, интересно ми е как ще си реши проблема.

Всъщност алармаджий и ключари в един момент специализираха в изключване на вградени имобилайзери, едно търсене в гугъл може да каже кой още изключва имобилайзера на конкретния модел.
Последна промяна от Lutchezar на пон юни 27, 2022 1:34 am, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Много от чиповете преди BGA имат метално дъно което е запоено на платката с цел охлаждане. Паметите са на 70 % от този вид чипове. Без предварително подгряване няма сваляне. Термоконтрола трябва да е на супер ниво. И аз съм пробвал да подгрявам с халогенен прожектор. Всичко става супер, но като няма точен термоконторол и правилно ограничаване на площта, или падат околни елементи от платките или прегрява и чипа и платката. Редовно ми идват такива платки огънати като кану. Това ясно показва прегряване. Ремонта е почти невъзможен. Ако трябва да сравня с на Любо инструмента, все едно да се довериш на човек който си е издялал сам цигулката. :-D
lyubohar - майстор
Ами представи си,че сам си дялам цигулките.
И съм произвел над 450 лъка за музикални инструменти.
Разпродадени по цял свят.
Сега добави и 20години обучение по цигулка и други инструменти(от 5 годишен).
Обясни сега колко време е необходимо да се научиш на подобни запоявания.
Chefo77 - майстор
Когато преди години имобито на Ровъра даде фира, го смених заедно с целия компютър - иначе никакъв шанс да стане. Бош система. Нямам идея за какъв автомобил иде реч, но мога да дам координати на човек във Варна, който ако не може да го направи, значи надали някой може.
MamaMy - майстор
Любо, не се изхвърляй толкова. Всяко цигане хванато от улицата се научава за половин час как да търка с лъка. След един час вече свири "Рамо, Рамо". Това е същото като твоето сравнение за работата със станцията. :-D
brum - майстор
Сега видях, че това не е точно платка. Няма кой да го оправи и да премести чиповете на смислени пари...

Опитваш да възстановиш старото и ако не стане - търсиш кой да изключи имобилайзера на новото. Ако не ти хареса цената - питаш в официалното представителство за опции. Но там със сигурност няма да ти хареса...
krasi92 - майстор
Неправилно е да сравнявате цигулка с някакви шибани полупроводници. Като никои не се наема да работи евтино как да ти го направи. Като не ти харесват офертите за ремонт в духа на форума можеш да си го направиш сам. И без друго цените на горивата са високи така че и да я оставиш за някои месец таратайката докато събереш кинти за ремонта ще спестиш доста
vesko_hard - помощник
На това ECU е нужно да се премисти само флаш чипа (ако донора е същия хардуерен номер на стикера).
Кърпенето на старата платка не е добра идея.
Във всеки гсм/тв сервиз ще ти свършат работа за минути. На тези ECU-та (Sirius 32/34) съм го сменял със обикновенна духалка без подгрев от долу(най-добре е с подгрев но преди години си беше екзотика). Цената от 200 лева е леко завишена, за тази процедура 50-100 е нормална цена.
krasi92 - майстор
Браво. Тарлльо ще се зарадва на твоята помощ

Тема "Смяна чип на компютър на кола." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: