От мобилни телефони до цифрови камери
lyubohar - майстор
Нашият "майстор"на дистанционните,който"поддържа" системата отказа на колега за му копира ново,че приемника поддържал определен брой дистанционни.Ама май не му вярвам!
kozl - майстор
ср юли 06, 2022 9:13 pmlyubohar написа:
Нашият "майстор"на дистанционните,който"поддържа" системата отказа на колега за му копира ново,че приемника поддържал определен брой дистанционни.Ама май не му вярвам!
Значи вашите са тип скачащ код и в паметта на приемника се записва непроменливата част на кода или това всъщност е името на дистанционното. Такива системи тип скачащ код имат ограничение в записите. Така например оригинални системи на Новоферм бяха с капацитет 25 записа. И като се монтира примерно гаражна врата за фамилна употреба на входа на подземния гараж и там има повече от 25 потребители и те го първия проблем. Втория е,че вратите за повече потребители са разчетени на интензивна употреба и имат подсилени механизми, за това и са почити двойно по-скъпи.

Интересното е какво прави приемника при запълнена памет със следващия запис.
1. Дали отказва да запамети при всеки следващ опит или
2. Трие предишен запис в паметта и го замества с последния въведен. Тогава уж всичко е наред и опа изпищи някой, че не му функционира дистанционното. Точно на такъв случай имяше в сграда с бариера на входа към паркинга и се получи неква въртележка с отказите. Ама нали поддръжката при всяко идване взема пари, а същевременно при всяко идване и презаписване на дистанционно се затрива записа на друг притежател, което пък гарантира следващото посещение и поредно заплащане. #-o
muhala - майстор
ср юли 06, 2022 9:13 pmlyubohar написа:
Нашият "майстор"на дистанционните,който"поддържа" системата отказа на колега за му копира ново,че приемника поддържал определен брой дистанционни.Ама май не му вярвам!
Вярно е. Нашите гаражи са с два приемника, защото първия има капацитет 56 записа.

http://www.cka-bg.com/index.php?page=rk56&hl=bg_BG
В паметта му могат да се въведат до 56 бр. предаватели с ролинг код, като всеки предавател се възприема с поредния номер на въвеждане.
Затова сложиха втори приемник. Прецака ми се дистанционното и мо дадоха ново, но ме вързаха на втория преимник, защото не се знае кой номер съм бил в първия. Сега вратата се отваря от 1м само. Проблема според мен е в приемника.
докера - специалист
ср юли 06, 2022 8:26 pmLutchezar написа:
Май целта е много на брой и много евтини и лесно клониращи се дистанционни...
Точно :wink: Все пак е врата към локален паркинг , която така или иначе е стояла отворена години наред .... Сега в района се построиха доста нови кооперации и идеята е да се поограничи паркирането на неживеещи в двете кооперации , защото местата са ограничени , а през двора минава и трасето към подземния гараж на съседната ... Та затова и се стремя да намеря по-ефтино и по-просто решение ...

Тема "Копиращо дистанционно за гаражни врати и т.н." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: