От мобилни телефони до цифрови камери
brum - майстор
Нашият приемник има извадена антена която излиза над гаражната врата. Не знам дали това не оказва влияние.
kozl - майстор
пет юли 01, 2022 8:34 ambrum написа:
Нашият приемник има извадена антена която излиза над гаражната врата. Не знам дали това не оказва влияние.
Оказва мноо голямо влияние ако приемника е във фарадеев кафез, като например метална кутия на бариерата :wink:
lyubohar написа:
В гаражите и паркингите ни се появи голям проблем с работата с дистанционните на вратата.
При летните горещини приемника отказваше да работи коректно.
Нещо в платката на приемника ставаше от температурата и дистанционните работеха едва от 1-2 метра.
Вместо да ремонтира приемника"маистора"сложи дублиращ приемник и съответно искаше по 60лв. за всяко дистанционно.
Както и да е.Купих същото дистанционно като колегата пуснал темата.
Същата работа-работи от 2-3 метра до приемника.Докато това от което копирах работеше от поне 10м.
Ходих при ключар и той ми настрои едно от неговите-и то работи от 2-3м.
Принудих се да купя и аз от този"майстор".Обаче ми направи впечатление,че ходи при приемника и там го настройваше
неговото.
Ако дистанционното е със скачащ код, не може да се копира кода. Но ново дистанционно трябва да се обучи, а това се прави като се "ходи" с новото дистанционно до приемника и в приемника се натиска бутон в определена последователност според зависи марката.
Krasi_S - специалист
Да дам и моите 5ст по темата :-D
Точно този модел дистанционни са с амплитудна модулация и без никакво "скачане". Кода им е директен. Т.е. докато държиш натиснат бутона, той си предава нон стоп серийния номер и инфо за кой бутон е натиснат. Затова се и копират много лесно. Като чиповете за контрол на достъпа по входовете на блоковете :supz:
Основните им "дефекти" са лошата изработка с некачествени материали. Много често са сложени "някакви" кондензатори и бобини, които не отговарят на проектните. Оттам резонанса им отива "на кино", което се отразява на "далекобойността".
Съвета ми към отворилия темата - намери познат радиолюбител, занеси му едно да го огледа и да настрои резонанса с правилните стойности. Пробвай отново обхвата на действие и ако те устройва - повтаряш процедурата :cool:
докера - специалист
Благодаря за отговорите !
От приемника , който е в пластмасова кутия , има допълнително изведен за антена меден проводник около педя ....
Със старото дистанционно си работи нормално -хваща от 20-30м.
Лошото е , че в новото няма тримерче и е невъзможно ръчно донастройване на място...
Разбрал съм се с магазина да го заменя с друго , за да пробвам ...
докера - специалист
Нашата работа няма да стане с този модел дистанционни явно ... С подмененото - мааалко по-добре - 7-8 метра максимум при пряка видимост , при условие , че поставих по-дълга жица за антена ... Като не винаги успява да предаде сигнала ...
Ако някой може да препоръча модел подобно дистанционно с по-добри параметри , моля да сподели ...
muhala - майстор
Може ли снимка на оригиналното дистанционно ?

Дали приемника изглежда така ?
Прикачен файл:
rc56.jpg
rc56.jpg (19.76 KиБ) Видяна 1211 пъти
докера - специалист
Изображение
Нещо подобно е "оригиналното" дистанционно . Снимка на модула в момента не мога да пусна ( проблеми с лаптопа) , но е доста стар модел на BENINCA , с отделен траф и допълнително закачен втори модул , от който се ползва само комуникацията ...


Ето снимки на двата модула и начина на свързване . От малкия се ползва само антенната част - явно на основния е прецакана ... В интерес на истината не съм пробвал да махна малкия и да видя дали ще работи само с него ... Забравих да кажа , че рамото ( работната част ) няма крайни изключватели и в момента изключва по ток , ако не се спре движението от бутона на дистанционното ... Явно има добра защита , защото е работило така доста време ....
:Изображение
Изображение
Изображение
yanko78 - специалист
Ами звънни на Бенинка, разкажи им цялата история, кажи им модела на мотора и си вземи оригинално. С тия допълнителни платки е мъка. Слагат се, за да се използват евтини китайски дистанционни, най-вече, където контрола на достъпа е да много ползватели и ревят, че са скъпи оригиналните дистанционни. Накъде работят добре, някъде зле.
kozl - майстор
Голямата платка е управлението. Малката е приемника и ми се струва да е оригинална на Бенинка, но явно старичка, щом не е със скачащ код.
Може да смениш малката платка с такава от комплект приемник+дистанционни.
Само да допълня, че скоро събирах цени за Хьорман и приемника е над 200 лв, а дистанционния ключ над 100 лв.

Те некви комплекти


Но ако искаш сигурност заложи на приемник със скачащ код и дистанционни ключове за него, които не могат да се клонират.
Lutchezar - майстор
Май целта е много на брой и много евтини и лесно клониращи се дистанционни...

Тема "Копиращо дистанционно за гаражни врати и т.н." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: