От мобилни телефони до цифрови камери
докера - специалист
Здравейте !
Купих едно копиращо дистанционно от този тип - D301 Изображение , Копирах от едно " оригинално" , разбирайте дадено с управлението , и всичко си заработи . НО - обхвата на новото е максимум 2-3 метра и то с пряка видимост , докато на старото е поне 15 метра ... Размених батериите за всеки случай , защото новото си беше с поставена ( не се знае кога) , но никаква промяна ...
Та въпросът ми е - Някой има ли подобно дистанционно и какви са му впечатленията от него?
И една молба - Ако тези не стават , моля препоръчайте нещо подобно ...
Става въпрос за дворна врата с радиално отваряне на кооперация и обхвата е от значение , защото всеки път да се слиза от автомобила , за да се отвори не е вариант....
brum - майстор
Ползвал съм такова и си работи чудесно. Обхвата е съразмери с този на дистанционното което клонирах.
докера - специалист
И аз четох добри отзиви за този и подобни модели .... Явно има и не добре работещи бройки - все пак е оригинално -китайско :-D
Имам уговорка с магазинчето за подмяна при проблем , защото става въпрос за евентуално закупуване на доста бройки за съ-кооператорите , но искам да прочета мнения на ползватели за всеки случай :wink:
brum - майстор
Поръчвал съм 3 пъти. От тях 1 път бяха ментета и не четяха кодовете. Другите 2 пъти работеха. Та в един и същи корпус може да има добри и лоши варианти на платката. Търси една партида работещи и тествай с тях. Последната покупка беше преди 2-3 години и излизаха по 7-8лв на бройка с доставката.
докера - специалист
Няма да поръчвам от китайците , защото напират вратата да се ползва възможно най-скоро :? .... При условие , че поне от 7-8 години не работеше ... Намерих достатъчно бройки на добра цена в едно магазинче във Варна и взех едно за проба , но явно от чувала с п....е съм уцелил х.я ... :roll: :-D С клонирането нямаше проблем , но обхвата ....
Andri01 - майстор
:lol: В чувала се бърка не с отворена ръка,а със среден пръст! :lol:
докера - специалист
чет юни 30, 2022 4:41 pmAndri01 написа:
:lol: В чувала се бърка не с отворена ръка,а със среден пръст! :lol:
:-D :-D
kozl - майстор
Плобвай да донастроиш честотата с диелектрична отвертка.
Може в дистанционното може и в приемника. Но ако няколко дистанционни имат проблем, изглежда по-удачно е да се настройва приемника.

Това съм го правил, но също съм срещал системи, в които не е предвидено да се донастройва честотата.

А по принцип повечето автоматични системи за отваряне на бариери и врати ги оборудват със системи тип "скачаш код". А скачащия код е измислен против клониране.
Но целта оправдава средствата и за случая статичен код може би е напълно подходящ.
lyubohar - майстор
В гаражите и паркингите ни се появи голям проблем с работата с дистанционните на вратата.
При летните горещини приемника отказваше да работи коректно.
Нещо в платката на приемника ставаше от температурата и дистанционните работеха едва от 1-2 метра.
Вместо да ремонтира приемника"маистора"сложи дублиращ приемник и съответно искаше по 60лв. за всяко дистанционно.
Както и да е.Купих същото дистанционно като колегата пуснал темата.
Същата работа-работи от 2-3 метра до приемника.Докато това от което копирах работеше от поне 10м.
Ходих при ключар и той ми настрои едно от неговите-и то работи от 2-3м.
Принудих се да купя и аз от този"майстор".Обаче ми направи впечатление,че ходи при приемника и там го настройваше
неговото.
gnt69 - майстор
И аз си купих преди няколко години от алито такъв модел и те толкова хващаха за 5 лева толкова. Пробвай с малко по скъпи. От практиката която имам по скъпите дистанционни хващат повече и по отдалече. :partyman:

Тема "Копиращо дистанционно за гаражни врати и т.н." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: