От мобилни телефони до цифрови камери
Lutchezar - майстор
Сензорни бутони с дисплей който показва височината, имаш памет памет за 2 фиксирани позиции, доста смарт ще да е било бюрото. Датчик за разпознаване на приближаващия се потребител или автоматично включване на осветлението когато има човек и е тъмно се опита да му добавиш?
Защото за друго не се сещам.
asterix - напреднал
Мартин Кръстев написа:
Аз съм на принципа, че няма нещо което не може да се оправи. Но според мен е излишно. Аз лично мисля, че много малко хора биха се навили.
Съгласен съм с това.
пет окт 28, 2022 6:46 pmLutchezar написа:
Сензорни бутони с дисплей който показва височината, имаш памет памет за 2 фиксирани позиции, доста смарт ще да е било бюрото. Датчик за разпознаване на приближаващия се потребител или автоматично включване на осветлението когато има човек и е тъмно се опита да му добавиш?
Защото за друго не се сещам.
Всъщност 4 позиции даже (от които ползвах само 2). Наистина повече от достатъчно. Като се има предвид, че трябва да си там когато го сваляш/смъкваш натискането на един бутон е кой знае какво. Исках да го управлявам с Алекса. Да му сложа WIFI модул (esp32) един вид. Наличието на BLE, Beacon и други отваря много полета аз автоматизация. Осветленията в стаята се управляват с ESP32 и съответно може да стане доста добра автоматизация. Например: на всеки 2 часа да ти сваля или вдига бюрото след потвърждение (или в екстремен случай - без). Когато не съм на бюрото - да изключва компютъра / осветлението. Когато се поява да ги включва. Разбира се доста груби идеи, но мисля, че се разбира за какво говоря.


Благодаря на всички, които отделиха от личното си време, помогнаха и се включиха в темата!
Със смесени чувствам искам да кажа, че от фирмата ми подмениха изгорелия модул (+ модула за управление с дисплей). За жалост взеха старите. Щеше да е интересно дали щяхме да можем с общи усилия да ги съживим.

Явно електрониката вътре не е толкова проста, защото новият модул даваше грешка (05), когато не беше плътно прикрепен за бюрото. Даже си мислехме, че не работи. Едва след като беше прикрепен спря да дава грешка и "отключи" процеса по калибрация.
Прикачен файл:
Screenshot 2022-11-01 110226.png

Сърбят ме ръцете, но май ще пробвам с един готов модул:
Прикачен файл:
Screenshot 2022-11-01 110535.png
Screenshot 2022-11-01 110535.png (61.11 KиБ) Видяна 713 пъти

Поздрави,
Борис
petromaniq66 - специалист
Със смесени чувства стреми се да не убиваш модули, съживявянето е по-трудно...поздрави Петър! :)

Тема "Управление за повдигащо се бюро / импулсно захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: