• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
sstefanov - майстор
Както винаги - блестящ!
Поздрави!
П. Петков - специалист
В качеството си на почететно "титулуван" "доктор хонорис кауза пердута" на Вълчедръмския университет – благодаря за хиперболизираната оценка, но като се има предвид дребнавостта на проблемите описани в "Електрически измервания" на Балтаджиев, мисля че има по–интересна, общовойскова тема, която заслужава доста повече внимание и коментарии:
https://dox.abv.bg/download?id=69fffd0b9b#
Не ще да е по темата, но нейсе!
hidrazin - майстор
Айде недей да скромничиш.
От теб съм научил/откраднал :-D някои неща и то не малко.
Чест и уважение!
:partyman:
gogo7777 - майстор
чет ное 24, 2022 10:52 amП. Петков написа:
В качеството си на почететно "титулуван" "доктор хонорис кауза пердута" на Вълчедръмския университет.....
Ако не е нахално от моя страна.....драсни няколко реда в съседната тема :drinkers:
П. Петков - специалист
чет ное 24, 2022 12:10 pmgogo7777 написа:
чет ное 24, 2022 10:52 amП. Петков написа:
В качеството си на почететно "титулуван" "доктор хонорис кауза пердута" на Вълчедръмския университет.....
Ако не е нахално от моя страна.....драсни няколко реда в съседната тема :drinkers:
Имам доста импулсни захранвания 220/240 V AC/ 5 V DC (Чехски), които са стари и са за шестнадесет ампера и мога да ги подаря.
Мисля, че изходите им могат да се свързват в паралел. Има и 10V/10A и 24V/5А. Нови са и не са работили.
Може би електролитите да са поизсъхнали, но могат да се сменят при нужда. Мисля, че имат регулируемо токоограничение, а в галванопластиката и галваностегията същесвена е токовата плътност на единица площ. Тоест по–удачен е не стабилизатор на напрежение, а генератор на ток.
Синът, когато се връща, иска да изхфърли всичко, а мен ми е жал. Вече нищо не ми трябва! Като се казва: "Катафалката няма ремарке!"Трябва да проверя точно какви са и как се свързат, и да се разберем на "лични" да Ви ги дам. По вехти спомени два пина отзад трябаше се свържат накъсо. Вероятно е някаква блокировка. Хидрата може да помогне с идентификацията.
Прикачен файл:
IMG_4302[1].JPG
hidrazin - майстор
чет ное 24, 2022 2:56 pmП. Петков написа:
Хидрата може да помогне с идентификацията.
Колкото и да искам в конкретния случай едва ли.
По номенклатурата нищо не излиза.
Освен ако няма някоя лепенка с надписи но подозирам че такава няма.
Пък и при чехите е трудно намирането на каквато и да е информация за произведени от тях неща.
:partyman:
P.S.
чет ное 24, 2022 2:56 pmП. Петков написа:
Синът, когато се връща, иска да изхфърли всичко, а мен ми е жал.
Кажи му да си гледа работата. Като ги наследи да изхвърля каквото иска.
П. Петков - специалист
Боже, какво съм написал! Чак сега го видях!
"Изхфърлям"!!! Поне да беше "изфърлям"!
Lapsus calami: "Изхвърлям"! :oops:
  • 1
  • 2

Тема "Измерване на пробивно U на кондензатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: