• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
От мобилни телефони до цифрови камери
brum - майстор
Релето не може ли да се подмени с един H bridge? Полупроводниците ги предпочитам пред релетата даже за малък ток. И по-компактни, и по-прости са за управляване от микроконтролер. Релета ползвам само когато става дума за променлив ток. И то по изключение.
gogo7777 - майстор
brum написа:
Релето не може ли да се подмени с един H bridge? Полупроводниците ги предпочитам пред релетата даже за малък ток. И по-компактни, и по-прости са за управляване от микроконтролер. Релета ползвам само когато става дума за променлив ток. И то по изключение.
Вероятно да.......дай някакво решение......какво е H bridge?
gogo7777 - майстор
Търся две компютърни захранвания. Мощни, които да дават над 20А на 5-те волта.
Ако някой има за продан да пише.
Благодаря
:)
gogo7777 - майстор
Здравейте,
Може ли в едно АТХ намотките на 3,3 и 5 волта да се свържат последователно като средната точка си остане съществуващата (черните жици). Т.е. средната точка няма да е баш в средата.
:drinkers:
hidrazin - майстор
Не. Поне не и без преработка и то сериозна.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Благодаря,
А какво пречи? Разкажи накратко да разбера. Гледах една схема и там всички намотки са навити на един ферит......та се замислих за експерименти :) , като ги пресвържа. Предполагам, че ще стане 10-0-6,6 волтови намотки.....или греша :?
:drinkers:
brum - майстор
Освен пренавиване има обратна връзка която трябва да оправиш. Следи се напрежението на изходаи и се прави корекция на PWM-а дето ходи към трансформатора. Обратната връзка тръгва след диодите в изходящата част.
Последна промяна от brum на ср ное 01, 2023 1:31 pm, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Ясно, не е по силите ми :-D
Благодаря на отзовалите се :)
gogo7777 - майстор
Дойде им реда и на тези

https://vi.aliexpress.com/item/10050034 ... pt=glo2vnm

Питането ми е дали може две такива платки да ги захраня от един токоизправител. Т.е на входа ще имат общи + и -. В изхода всяка ще си има свой различен товар.
Купих три, но китаеца вместо три 20А-ви е пратил едно, а другите две на 12А. Едното сглобих с АТХ, както препоръча Хидразин......работи :supz: Останаха ми двете по-маломощни и искам да ги сложа в една кутия......

:drinkers:

ПП.....ето едното в тестов режим :-D . Опитвам се да направя нов електролит за бързо и твърдо напластяване на мед. Набързо импровизирах тест лаборатория в домашни условия и кофи вместо вани. Близко съм до частичен успех :-D .....ако успея ще съм горд откривател на такъв електролит.
Прикачен файл:
20240222_151750.jpg
Прикачен файл:
20240222_151944.jpg
Прикачен файл:
20240222_152013.jpg
Прикачен файл:
20240222_152055.jpg
hidrazin - майстор
чет фев 22, 2024 3:02 pmgogo7777 написа:
Питането ми е дали може две такива платки да ги захраня от един токоизправител. Т.е на входа ще имат общи + и -. В изхода всяка ще си има свой различен товар.
Може. При спазването на условието дето си написал - да нямат общо между ваните/товарите.
чет фев 22, 2024 3:02 pmgogo7777 написа:
Купих три, но китаеца вместо три 20А-ви е пратил едно, а другите две на 12А.
Веднага отваряш диспут китаеца да ти върне поне 30% от общата сума.
Ми тъй де, вместо общо 60А на изходите ще имаш само към 40А.
чет фев 22, 2024 3:02 pmgogo7777 написа:
Купих три, но китаеца вместо три 20А-ви е пратил едно, а другите две на 12А. Едното сглобих с АТХ, както препоръча Хидразин......работи :supz:
Е що да не работи бре? Кога съм излъгал?
Пробва ли колко е минималното на изхода?
:partyman:
P.S. Аз пък още чакам да изровиш нещо, щото не помнеше точните грамажи... :-D
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Може ли с тая джаджа да се управлява мощен транзистор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: