• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
От мобилни телефони до цифрови камери
gogo7777 - майстор
вт яну 17, 2023 9:45 pmhidrazin написа:
вт яну 17, 2023 1:34 pmgogo7777 написа:
Оказа се, ...
Това на снимките като гледам е недовършено.
Къде са мощните резистори?
Иначе гледам мощните транзистори мязат на истински (щото има и ментета)
:partyman:
Не е довършено още. Имам и резистори 0,47 ома 10 вата....циментови :-D
Ами купувах всичко уж марково :) близо 200 кинта се изръсих :-D
gogo7777 - майстор
вт яну 17, 2023 10:16 pmbrum написа:
вт яну 17, 2023 1:34 pmgogo7777 написа:
Оказа се, че ЛМ-та не работи добре с входащо напрежение по-ниско от 5 волта.
Колко по-ниско от 5 волта? Дават му минимум 4.25 волта. Че има и версии за 3.75V (LM317M/LM317L).

От любопитство тия вани с какво ги пълниш и колко големи детайли слагаш вътре? Че калайдисвах едни медни работи и в буркана сложих цяла лъжица сол за да докарам 3 ампера при напрежение между 15 и 20 волта. А ти тука говориш за големи тоци и напрежения под 5 волта...
Ами различни вани са. Всяка е специфична за себе си. Имам от 10 литрови до 6 кубика. Тоците от 5 до 250 А
Всеки електролит работи различно с различна плътност на тока
ivan_v - специалист
вт яну 17, 2023 1:34 pmgogo7777 написа:
Оказа се, че ЛМ-та не работи добре с входащо напрежение по-ниско от 5 волта....
Направи отделно захранване за LM. Допълнителна вторична от тънък проводник, след това отделен изправител и филтър. Минусите след грецовете заедно, а плюса на новото захранване се ползва за вход на LM. Другото както си е до момента.
gogo7777 - майстор
вт яну 17, 2023 10:28 pmivan_v написа:
Направи отделно захранване за LM. Допълнителна вторична от тънък проводник, след това отделен изправител и филтър. Минусите след грецовете заедно, а плюса на новото захранване се ползва за вход на LM. Другото както си е до момента.
Мислих го тоя вариант, но не бях сигурен в него и се отказах.
sstefanov - майстор
Или с удвоител на напрежение за захранване на LM-ката. Така ще минеш без допълнителна намотка.
Изображение
gogo7777 - майстор
Ще го имам предвид занапред. :partyman:
gogo7777 - майстор
Здравейте отново.
Захранването стана екстра, но има недостатък.....трафа кляка доста при ток над 11А. Явно желязото е малко....ама да питам все пак :)
Та на въпроса:
Трафа е навит и свързан чрез изводи 1 и 2, където съответства за 3 навивки/волт. Между изводи 1 и 3 съм го смятал за 4 навивки/волт....да има резерва :-D . Ако се добавят и тези намотки в "играта" като захраня трафа през изводи 1 и 3, ще реша ли частично проблема с клякането?
Известно ми е, че вторичното напрежение ще се намали с около 2 волта, но...... :?
:drinkers:
Ето снимка за ориентация

Прикачен файл:
20230117_132928.jpg
hidrazin - майстор
съб фев 04, 2023 1:41 pmgogo7777 написа:
Захранването стана екстра, но има недостатък.....трафа кляка доста при ток над 11А. Явно желязото е малко....ама да питам все пак :)
... Ако се добавят и тези намотки в "играта" като захраня трафа през изводи 1 и 3, ще реша ли частично проблема с клякането?
Аз колко пъти да обяснявам за козата и пръча?
НИКОГА с тая смешна схема с пет елемента на кръст няма да получиш това, което ти е необходимо.
Относно:
Ако се добавят и тези намотки в "играта" като захраня трафа през изводи 1 и 3, ще реша ли частично проблема с клякането?
Що още не си пробвал?
Би трябвало нещата нещата да се влошат - по-мека характеристика на трафа и съответно по-голям пад.
Пробвай ама па ще стигнем до козата и пъча... :-D
:partyman:
gogo7777 - майстор
Щях да пробвам ама вече съм далече от трафа :)
hidrazin - майстор
нед фев 05, 2023 2:55 amgogo7777 написа:
Щях да пробвам ама вече съм далече от трафа
Абе то и на мен ми минаха едни такива мисли... :)
:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Може ли с тая джаджа да се управлява мощен транзистор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: