• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
От мобилни телефони до цифрови камери
brum - майстор
Това и аз го гледах и се чудех дали него (като бюджетна опция) или лъскавото. Взех лъскавото (RD6024), защото не трябваше нищо да преправям за да зарежда 48V батерии. Иначе за тия пари се е утрепало. И удобно управление, и прилична ефективност си има.
gogo7777 - майстор
пон дек 12, 2022 9:47 amhidrazin написа:
Ей тъй, за всеки случай...

Power Supply 50V 20A 1000W Adjustable with LCD Display





К'во му плащаш за това което предлага?
:partyman:
Изглежда добре. Ако го захраня с няколко волта над нужните ми, ще се облекчат ли крайните транзистори (или к'вото са турили там китайците). Разгледах го и му дават входящо захранване 6-36 волта.
Питам защото едно готово цяло регулируемо импулсно захранване 0-30 V 30A е работило само два дни и е изгоряло, а хич не било евтино. :)
пон дек 12, 2022 10:45 ambrum написа:
Това и аз го гледах и се чудех дали него (като бюджетна опция) или лъскавото. Взех лъскавото (RD6024), защото не трябваше нищо да преправям за да зарежда 48V батерии. Иначе за тия пари се е утрепало. И удобно управление, и прилична ефективност си има.
Да за тия пари си е екстра.....Ако съм сигурен, че ще ми върши работа при моите условуя, направо ще купя 4-5 и няма да се занимавам да правя аз. Най-важното за мен е да е дуракоустойчиво
brum - майстор
Това има защита от късо. Отделно, че би трябвало да има и защита от прегряване. По-устойчиво е от това което ще правиш.
пон дек 12, 2022 10:50 amgogo7777 написа:
Питам защото едно готово цяло регулируемо импулсно захранване 0-30 V 30A е работило само два дни и е изгоряло, а хич не било евтино. :)
Значи всяка седмица по лъжичка информация. А защо е изгоряло? От късо, от прегряване? Имало ли е защити?

Ако задкормилното устройство е проблема, то само кадърно направен захранващ блок със защити ще оцелее.
gogo7777 - майстор
пон дек 12, 2022 11:05 ambrum написа:
Значи всяка седмица по лъжичка информация. А защо е изгоряло? От късо, от прегряване? Имало ли е защити?

Ако задкормилното устройство е проблема, то само кадърно направен захранващ блок със защити ще оцелее.
Глей ся......каква информация искаш още......
Писал съм какво ми е необходимо....писах още, че имам РАБОТЕЩО САМОДЕЛНО ЗАХРАНВАНЕ (дал съм схемата) и от там втората част от темата за второ захранване обслужващо няколко галванични вани и т.н......Имах въпроси насочихте ме, за което Благодаря на всички. :partyman:

Ама айде ще ти отговоря :) :

А защо е изгоряло? - от зор
От късо, от прегряване? - от претоварване
Имало ли е защити? - незнам
Ако задкормилното устройство е проблема..... - НЕ [-X не е проблема в него(тях)

С две думи трябва ми захранване за НЕлюбителска галванопластика :wink: :partyman:
brum - майстор
За да претовариш 300 вата / 30 ампера захранващ блок значи ти трябва голяма мощност. Не говорим за 5 ампера, а по-скоро за 20 ампера както си писал в началото. Голям ток и линейни стабилизатори означава големи загуби. Вземи го в предвид, защото искаш това да работи в шкаф.
fbr - майстор
пон дек 12, 2022 1:31 pmbrum написа:
Голям ток и линейни стабилизатори означава големи загуби.
+1
gogo7777 - майстор
brum написа:
За да претовариш 300 вата / 30 ампера захранващ блок значи ти трябва голяма мощност. Не говорим за 5 ампера, а по-скоро за 20 ампера както си писал в началото. Голям ток и линейни стабилизатори означава големи загуби. Вземи го в предвид, защото искаш това да работи в шкаф.
Да това ми е известно. И преди са ми казвали, че ще направя "печка", но това съм могъл това съм направил.....върши ми работа :) . Загуби и др. фактори пренебрегвам. Но това, което съм направил ме дразни щото регулирането не е плавно, та затова е цялата тема.....
Когато се мъчих с първото, от началото беше с един транзистор MJ15003 и грееше бая. Сложих два в паралел пак грее, но го оставих така.....до ден днешен работи. Сега искам да повторя схемата като я подобря и затова питам за подходящи транзистори, потенциометри и т.н. Аз от електроника не разбирам, но нещо поназнайвам и ви разбирам какво пишете. Управлението на външен транзистор с готови DC/DC модули също ме интересува, както и готови захранвания.
:drinkers:
пон дек 12, 2022 2:16 pmfbr написа:
пон дек 12, 2022 1:31 pmbrum написа:
Голям ток и линейни стабилизатори означава големи загуби.
+1
+1
:wink:
brum - майстор
Не ти трябва външен транзистор. Тия модули са с вграден MOSFET. Връзваш му входа и изхода, изкарваш дисплея на кутията и забравяш.

И си вземи импулсен захранващ блок. Разгледай на Meanwell захранванията. За цената си са доста добре направени. И имат дистрибутор в България със съвсем поносими цени. Ако искаш 100 вата на изхода търсиш 150 вата захранване. С напрежение леко по-високо от максималното което искаш да докараш на изхода (едни 20% отгоре).
gogo7777 - майстор
пон дек 12, 2022 3:07 pmbrum написа:
Не ти трябва външен транзистор. Тия модули са с вграден MOSFET. Връзваш му входа и изхода, изкарваш дисплея на кутията и забравяш.

И си вземи импулсен захранващ блок. Разгледай на Meanwell захранванията. За цената си са доста добре направени. И имат дистрибутор в България със съвсем поносими цени. Ако искаш 100 вата на изхода търсиш 150 вата захранване. С напрежение леко по-високо от максималното което искаш да докараш на изхода (едни 20% отгоре).
Добре де, да пробвам викаш с готови.....ама залога е голям т.е. ако захранването не устиска аз ще съм виновен и от там цялата кампания.....не мога да си го позволя..... :x
Krasi_S - специалист
пон дек 12, 2022 4:28 pmgogo7777 написа:
...ако захранването не устиска...
И аз съм ЗА захранванията на MeanWell. Ползваме ги професионално вече над 10г. и са много добре направени. Ако заложиш, както казва brum, на по-мощно такoва, би трябвало да нямаш ядове (с него).
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "Може ли с тая джаджа да се управлява мощен транзистор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: