• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
Тази батерия смъкната от електронна пушилка дали е презареждаема и ако да с какво може да се зарежда?


Прикачен файл:
Battery 801640.jpg
Battery 801640.jpg (88.62 KиБ) Видяна 1346 пъти

Съдейки по корпуса от туй дето я свалих няма изведени букси за презареждане - демек еднократна употреба.

И още един въпрос нагревателят беше свързан към батерията последователно през чарк, който приличаше на електретен микрофон, но явно е пресостат с мини размери - така ли е?
DundyTheCroc - майстор
Стандартна LiPo батерия 480mAh с максимален разряден ток 3А е това, зарежда се перфектно, аз лично ползвам SKYRC iMax B6.
Krasi_S - специалист
вт дек 20, 2022 12:13 pmkozl написа:
...нагревателят беше свързан към батерията последователно през чарк, който приличаше на електретен микрофон, но явно е пресостат с мини размери - така ли е?
На една такава дето я бях разглобил си беше микрофон. От движението на въздуха при засмукване да включи нагревателя.
ESPACE - майстор
Не е микрофон, точно пресостат си е.
Avas_co - майстор
Това от тия боклуци, еднократните ли е?
С хиляда- две хиляди дръпки.
DundyTheCroc - майстор
От еднократните е, има с различни видове батерии, все LiPo, които след като се разредят отиват в коша.
Излиза, че като дърпам стандартни фасове съм по-екологичен от модерните пушачи :)
Ето тази също е от ел. цигара, от по-големите:
Изображение
fantom - специалист
ср дек 21, 2022 9:52 amDundyTheCroc написа:
От еднократните е, има с различни видове батерии, все LiPo, които след като се разредят отиват в коша.
какво разбирате под еднократни?
нещо сте омешали понятията....
Avas_co - майстор
ср дек 21, 2022 9:52 amDundyTheCroc написа:
От еднократните е, има с различни видове батерии, все LiPo, които след като се разредят отиват в коша.
Излиза, че като дърпам стандартни фасове съм по-екологичен от модерните пушачи :)
Ето тази също е от ел. цигара, от по-големите:
Със сигурност, особено ако не си хвърляш фасовете по земята, да вземат да поникнат.
Пуша електронна, нормална, китайска, с 18 650 батерия.
Но съм против тия еднократни ташаци. Бахти боклуците.
Всеки келеш си взима такива, ползва я ден, два и после засилва пластмасата и батерията, където му падне.
fantom написа:
ср дек 21, 2022 9:52 amDundyTheCroc написа:
От еднократните е, има с различни видове батерии, все LiPo, които след като се разредят отиват в коша.
какво разбирате под еднократни?
нещо сте омешали понятията....
Аз разбирам това - https://www.google.com/search?q=%D0%B5% ... e&ie=UTF-8
Мисля и Дънди, за тях говори.
petromaniq66 - специалист
Зареждат се с всякакво зарядно за ли-йон акумулатори. Върши работа USB зарядното от многократните пушалки. Аз ползвам микропроцесорно за всякакви батерии с два крокодила. Поради това, че акумулаторчетата са миниатюрни съм монтирал в дистанционните, мултицета, електронна везна даже и в безжична мишка.
fantom - специалист
ср дек 21, 2022 7:36 pmAvas_co написа:
ср дек 21, 2022 9:52 amDundyTheCroc написа:
fantom написа:
ср дек 21, 2022 9:52 amDundyTheCroc написа:
От еднократните е, има с различни видове батерии, все LiPo, които след като се разредят отиват в коша.
какво разбирате под еднократни?
нещо сте омешали понятията....
Аз разбирам това - https://www.google.com/search?q=%D0%B5% ... e&ie=UTF-8
Мисля и Дънди, за тях говори.
ясно, аз съм се объркал,
не батерията а цигарата е еднократна.
  • 1
  • 2

Тема "Разни акумулаторни батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: