От мобилни телефони до цифрови камери
velas - специалист
чет яну 12, 2023 10:20 amyanko78 написа:
Сменени...
А измери ли ги?
Хубаво е да измериш всички електролитни кондензатори и да смениш тези дето са извън норми.

П.П. Също е хубаво да измериш и новите, че често се случва и те да са извън норми...
yanko78 - специалист
пет яну 13, 2023 10:41 amLutchezar написа:
За да се надуят кондензаторите или са стари, или некачествени, или не работят в подходящ режим. В твоя случай препоръчвам качествено ново захранване, примерно 20-30% по-мощно от максималната ти консумация. Така няма да работи натоварено на 100% и ще има по-дълъг живот. Ремонтът е компромис, ще изкара приблизително колкото сега.
Как реши, че работи на 100% ?
Какво е не подходящ режим?
В къщи са 5 такива захранвания на 5 години работа вече, това е първото с проблем.
С тоз компромисен ремонт за 5 лв. да изкара още толкова (5 години) няма да му се разсърдя. А и идеята беше в стила на форума “направи си сам”, формата “купи си сам” ми е най млкият проблем, но вътрешното чувство е различно
DMN - майстор
Какъв резултатът след смяната кондензаторите? Има ли подобрение?
yanko78 - специалист
пет яну 13, 2023 10:27 pmDMN написа:
Какъв резултатът след смяната кондензаторите? Има ли подобрение?
Само снощи съм го наблюдавал, за 3-4 часа не изключи. Като се прибера у дома в Понеделник, ще го оставя денонощно, да видя дали е успешен ремонта :)
ESPACE - майстор
За съжаление няма как такъв проблем да е предизвикан от тези кондензатори, които си сменил. С две думи, мисля че повредата пак ще се прояви.

Тема "Захранването прегрява?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: