От мобилни телефони до цифрови камери
yanko78 - специалист
Имам лед захранване, което си работеше 4-5 год без проблеми. От скоро, след 2-3 часа работа, изключва от прегряване. След 30-на минути, пак пали. Така за спорта, може ли този проблем да се тълкува като нормален и да има начин да се оправи?
hidrazin - майстор
И как установи че изключва от прегряване?
:partyman:
yanko78 - специалист
вт яну 10, 2023 11:16 pmhidrazin написа:
И как установи че изключва от прегряване?
:partyman:
Ами пИпамИгУ
hidrazin - майстор
вт яну 10, 2023 11:19 pmyanko78 написа:
Ами пИпамИгУ
Така с "пИпамИгУ" мое само да фанеш срамна болест. Не и да направиш диагностика.
:partyman:
yanko78 - специалист
Всъщност, е плътно под една стъклена маса и жената като тръгне за работа, свиркам на комшийката. Като дойде, е мятам право на масата и ми вика, че и пари на дупито, е те така разбрах.
hidrazin - майстор
Аха. ВЕРВАМ ти ...
Женъ ти ако те прочете, ще ти "обере" двата лешника и ще ги даде на първата катеричка (истинска)... :lol:
:partyman:
velas - специалист
Електролитни кондензатори...
Krasi_S - специалист
Не съм го казвал, ама пак ще се повторя - поизсъхнали леш..., така де кондензатори :lol: . Оттам, като не успяват да филтрират добре и товарят импулсното захранване. А, ако е по еФтинко пък то самото, може да е от всичко - лоша спойка, някой чарк с по-слаби параметри или всичко накуп.
За мен лично, едни от най-добрите захранвания продавани в БГ са на Meanwell. Доста фирми ги предлагат и цените им са нормални. От години ги ползвам и лично, и професионално и не са мръднали.

EDIT: Виждам, че колега ме е изпреварил със същата диагноза.
yanko78 - специалист
Това ли са въпросните кондензатори? Единствено те ми изглеждат маааааалко надути, но може и така да са си, че нищо не разбирам, ама пък за сметка на това, ми е много интересно.
Изображение
Изображение
hidrazin - майстор
Тая мантра с кондензаторите не се ли изтърка вече?
И като се окаже че не са електролитни кондензатори какво правим? Туряме му пепел.
Защото много "майстори" са до там - гледане на кондензатори. :-D
:partyman:

Тема "Захранването прегрява?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: