От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
И аз така предполагам, но не открих никакви улики у дома.
М-у другото някога се бях прехласнал по некви кинескопни Metz и Loewe. Мноо ги хвалеха. И докато се чудех коя от двете марки и се надянях на неква преоценена мостра Панасоник 32" в Техномаркет, комплект с поставката под него. И до сега си го ползвам безпроблемно.
petromaniq66 - специалист
Пробва ли да откачиш бутоните? Комшията се беше влудил с такъв самсуняк. Включвал се сам посред нощ и се усилвал докрай. Откачих му бутоните да си го командва дистанционното. Купих му микрети за смяна, но докато им дойде реда детето замерило тв с дистационното и пукнат дисплей.
fbr - майстор
пон фев 06, 2023 8:32 ampetromaniq66 написа:
Пробва ли да откачиш бутоните? .
Ако е с микрети, пей сърце, ще ги откачи и ще разбере, но ако е със сензорни бутони и процесор, не става с откачане, че започва да си го търси и влиза в авариен режим. Не знам дали да не порови из менютата, няма ли функция за изключване на местната клавиатура.
kozl - майстор
Не знам как се наричат бутоните. Те са с докосване на рамката, където са отбелязани местата за докосване.
На по-дъртия Самсунг са некви микрети. Не съм го отварял, но се натискат и хлътват бутоните, за разлика от повредения дето е само с докосване на обозвачените места.
В менюто последно нямаше как да стигна след като не успях да го пусна ни с тъч бутоните ни с дистанционното.
Диода индикиращ стенбай режим почва да премигва и нищо ни звук ни картина.
Тази седмица довлякох у нас Сонито и шъ се мача с него в една друга тема за Сони. :-D
Проблемния Самсунг остана при майка ми.
DMN - майстор
petromaniq66 написа:
Комшията се беше влудил с такъв самсуняк. Включвал се сам посред нощ и се усилвал докрай.
И моят Самсуняк правеше самовключвания, но без самоусилване на звука и то когато беше нов, сега е вече 9-10 годишен, но последните години не съм го засичал да ги прави тези номера.
Даже мислех да не е нещо от дистанционното и го покривах като излизам :-D . Не разбрах от какво е, но явно е често срещан проблем при Самсунгите. Една позната също се оплакваше, че и нейният Самсунг се самовключвал.
Моят е с един бутон на телевизора тип "джойстик" - горе-долу, ляво-дясно и навътре.
kozl - майстор
Е дотътрах Самунга у нас. По лек от Сонито и по удобен за носене под мишница. Но требе да се внимава по завоите в тесни коридори. Пъхам щепсела и го пущам с дистанционното от домашния Самунг (кода е същия на Самунгите), че дистанционното на неработещия остана при майка ми.
Пускам спирам on/offнеколко пъти и се чудя кво стаа :?
Ама не беше дълго :? Пак запецна. Червения диод за стендбай свети и нищо не помръдва нито от дистанционното нито от тъч скрийна.
kozl - майстор
Още не намирам време да го разглобявам, но понеже ми е под наблюдение та предполагам разбрах защо се пускал сам и то нощем.
Защото нощем спират тока и сега като му извадя щепсела след off от дистанционното за към няколко минути и след включване на щепсела Самунга се включва да работи. След няколко пускания и спирания от дистанционното блокира в стендбай и не може да се пусне повече. А по някой път се пуска сам мялко след като е спрян с кратаък звуков сигнал "биип".

За сега толкоз по Самунга.
fbr - майстор
нед фев 12, 2023 12:25 pmkozl написа:

Защото нощем спират тока
Не вярвам това да е така. По вероятно е да имаш проблем с локалната клавиатура.
zz_stefanov - майстор
Да не е в режим на работа извън дома, за презентации. Някъде видях настройка какво да се случва след възстановяване на захранването.
preslav - майстор
Имал съм подобен проблем, но с монитор (естествено нямаше дистанционно) - престана да се включва от копчето, но случайно открих, че се включва при плавно вкарване на щепсела (да прицърка искра). Докато се наканя да го занеса на ремонт, докато го включвахме по този начин... и спря да работи. Като го отвориха намериха раздути няколко кондензатора, смениха ги, но така и не проработи повече - обяснението беше, че се е прецакал контролера (чипа) на захранването.
Според мен престани с експериментите преди да си отворил и огледал визуално за бременни кондензатори.

Тема "Samsung LE32A656A1FXXH бъгва се on и off от дистанционното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: