От мобилни телефони до цифрови камери
ig_ivanov - специалист
Някой занимавал ли се е с този тип захранвания като на снимката?
В случая това е XY6015L - 60V/15A. Има със същия дизайн XY6020, 6014, 5008, DPS5015 и т.н. и имат изводи за TTL RS232 интефейс (Rx и Tx) и MODBUS протокол.

Та, свързах се успешно със захранването и вече не е проблем да го управлявам и дистанционно. Имам обаче един проблем, за който не можах да открия информация.
Постановката е следната:
Когато на захранването сработи някоя от защитите (по напрежение, по ток или по мощност), то изключва изхода, което си е в реда на нещата.
Екрана съответно показва защо е изключило товара - OVP, OCP, OPP и т.н.
Проблемът е, че дори да се премахне причината, екрана продължава да мига и да държи изхода изключен, докато не се натисне бутон от клавиатурата или да се "дръпне шалтера" на захранването.
Някой има ли идея как и дали може да се изчиства състоянието на защитата с команда по интерфейса, без да се налага натискането на копчалъци?

Прикачен файл

XY6015L.jpg
brum - майстор
Как да подкараш обратно нещата след такава защита не знам. Като цяло не са и много разпространени тези захранвания, та се съмнявам някой друг във форума да ползва подобно. Още повече пък да си комуникира с него.

Но ми е любопитно при каква ситуация би искал да пуснеш изхода след като OCP/OVP/OPP защитата е сработила? Все си мисля, че при такава ситуация ще трябва да пипаш по товара и чак после да прескачаш защитата. Т.е. ти си на място и автоматизация или отдалечен достъп не е нужен.

Моето между другото има лимити, а не защити. При достигане на лимит смъква тока. Но не влиза в режим на защита където да трябва да пипаш нещо за да сработи. RD6024 е модела. Леко по-сериозно от това на снимката :) .
ig_ivanov - специалист
Не искам да включвам изхода докато е сработила защитата. Искам да нулирам състоянието на защитата, след като е премахната причината. Така или иначе изхода си остава изключен, дори да спра защитата от бутона на самото захранване.
OCP (over current protection) и CC (constant current) са две различни неща. Първото изключва захранването при превишаване на определен ток, а второто не позволява тока на надвиши определен лимит, без да изключва нищо.

ПП: Да не коментираме защо съм си взел такова захранване- въпросът не е свързан с това. И да, и в RD6024 има същите параметри- OVP, OCP, OPP, LVP, както и CC и CV.

Тема "Управление на захранаване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: